-1.1 °C
1028.0 hPa
85 %

Odlične vijesti za mlade, Međimurska županija kreditira studente i daje stipendije djeci hrvatskih branitelja

Datum objave: 6. studenoga 2015.

Međimurska županija i ove je akademske godine raspisala natječaj za dodjelu studentskih kredita za redovne studente dodiplomskih, diplomskih ili integriranih studija  te kredite za školarine za redovne i izvanredne studente dodiplomskih, diplomskih, integriranih ili poslijediplomskih studija koji plaćaju školarinu na hrvatskim visokoškolskim ustanovama.
Krediti se redovnim studentima po zaključenju ugovora s Privrednom bankom Zagreb isplaćuju na osobne račune u mjesečnim ratama od 1.000,00 kuna, dok se krediti za školarine isplaćuju na račune visokoškolskih ustanova. Međimurska županija pokriva u cijelosti troškove kamata tijekom isplate kredita, počeka i mirovanja te najmanje 1% kamata za vrijeme otplate kredita.
Prijave na natječaj sa svom potrebnom dokumentacijom podnose se Upravnom odjelu za društvene djelatnosti Međimurske županije do 30.studenog, a spomenimo kako Međimurska županija u sustavu kreditiranja trenutno ima 244 studenta.
Također uz natječaj za studente raspisan je i natječaj za dodjelu učeničkih stipendija djeci hrvatskih branitelja za učenike srednjih škola. Stipendije za školsku godinu 2015./2016. u iznosu od 3.000,00 kuna dodjeljuju se djeci umrlih, zatočenih, poginulih i nestalih hrvatskih branitelja, djeci hrvatskih ratnih vojnih invalida i djeci nezaposlenih hrvatskih branitelja Domovinskog rata s prebivalištem u Međimurskoj županiji. Prijave na natječaj s dokumentacijom navedenom u natječaju primaju se također zaključno do kraja studenog. U prošloj školskoj godini na prigodnom je prijemu i svečanosti župan Međimurske županije Matija Posavec dodijelio 86 stipendija za djecu hrvatskih branitelja u ukupnom iznosu od 258.000,00 kuna.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content