Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Poduzetnički impuls 2015. Majstor svog zanata - naukovanje

Datum objave: 27. listopada 2015.
Poziv je otvoren s ciljem poticanja gospodarskih subjekata na sudjelovanje u obrazovanju učenika koji se obrazuju u deficitarnim zanimanjima u sustavu vezanih obrta čime se doprinosi stjecanju vještina za samostalan rad u zanimanju te razvoju socijalnih i poduzetničkih kompetencija učenika.
Prihvatljivi prijavitelji:
Na Poziv se mogu prijaviti mikro, mali i srednji poduzetnici (isključivo obrti, trgovačka društva, zadruge i ustanove). Kako bi zadovoljili uvjete prihvatljivosti, prijavitelji koji obavljaju gospodarsku djelatnost moraju biti pravne ili fizičke osobe koje su mikro, mala ili srednja poduzeda sukladno Preporuci Europske komisije 2003/361/EC od 6. svibnja 2003.1.
Prihvatljive aktivnosti: 
  • izvođenje praktične nastave i vježbi naukovanja za zanimanja u sustavu vezanih obrta iz Pravilnika o vezanim i povlaštenim obrtima i načinu izdavanja povlastica („Narodne novine“ broj 42/08) koja su ovom Aktivnošću određena kao deficitarna: autolakirer, autolimar, automehatroničar, bravar, dimnjačar, elektroinstalater, fasader, galanterist, instalater grijanja i klimatizacije, instalater kudnih instalacija, konobar, krojač, krovopokrivač, kuhar, mesar, pekar, plinoinstalater, slastičar, stolar, tesar i vodoinstalater,
  • potpora se može dodijeliti i za druga obrtnička zanimanja koja na svom području područna služba Hrvatskog zavoda za zapošljavanje odredi kao deficitarna.
Iznos sufinanciranja: 
Minimalan iznos koji se može dodijeliti pojedinom poduzetniku je 15.000,00 kuna, a maksimalan 150.000,00 kuna.
Stopa sufinanciranja: 
  • do 80% prihvatljivih troškova vezanih uz iznos prosječnih nagrada koje se u tekućoj školskoj godini isplaćuju učenicima koji se obrazuju u deficitarnim zanimanjima u sustavu vezanih obrta za ostvareno radno vrijeme planirano izvedbenim planom i programom praktične nastave i vježbi naukovanja,
  • do 50% utvrđenog najvišeg mogućeg iznosa potpore za naknadu mentoru (najviše 75.000,00 kuna).

Rok za prijavu je 13. studeni. 2015.
Više informacija možete pronaći ovdje.
 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content