Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Čestitka župana Međimurske županije povodom Dana neovisnosti

Datum objave: 8. listopada 2015.

 „Poštovane Međimurke i Međimurci!
 Datumi kao što je današnji, oni su koji u nama bude poseban ponos i potiču nas da se ogledamo oko sebe i vidimo što je u našoj moći da napravimo korake prema boljitku, prema uzoru na odlučne i ponosne u našoj povijesti. Naime postizanje neovisnosti prava je pobjeda Lijepe naše, naš nacionalni ponos koji smo ostvarili povijesnom sjednicom, upravo zahvaljujući jedinstvu i odlučnosti naroda da živi u slobodnoj, demokratskoj i neovisnoj državi. I mi Međimurci dali smo veliki doprinos oslobađanju i izgradnji naše domovine, a ovaj je dan nova prilika da to još jednom istaknemo te izrazimo zahvalnost svima onima koji su branili Hrvatsku na dugom i teškom putu stjecanja samostalnosti i slobode. Velik broj branitelja i policajaca gradili su našu slavnu prošlost, za suverenost dali svoje živote, a danas je na nama da temeljem iste nastavimo njihov rad i napore na stvaranju moderne i europske države, u čemu ćemo zajedničkim pristupom bez sumnje uspjeti. Stoga Vas pozivam da kontinuirano branite našu neovisnost u svakom Vašem radu i naporu, ističete svoj ponos te pomognete nama da na svakom koraku zaštitimo naše nacionalne interese, za boljitak nas i generacija koje ostavljamo. I ove ćemo godine Dan neovisnosti obilježiti odavanjem počasti našim poginulim domoljubima, svim hrvatskim braniteljima i sudionicima Domovinskoga rata polaganjem vijenaca, svetom misom i molitvom, pa pozivam da i Vi učinite gestu poštovanja, zapalite svijeću ili izvjesite hrvatsku zastavu kao znak ponosa.
Svim Međimurkama i Međimurcima čestitam Dan neovisnosti!

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content