Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-3.3 °C
1025.0 hPa
74 %

Župan Posavec sa „Žibekima“ pjevao „Kad si sretan“

Datum objave: 6. listopada 2015.

Stolice Velike vijećnice Međimurske županije, tek nekoliko sati prije 15. sjednice Skupštine Međimurske županije, upotpunili su mališani iz Dječjeg vrtića Žibeki iz Brezja. U ime županijskih vijećnika, obavili su generalnu probu za skupštinu te dizanjem ruku ocijenili rad svoje regionalne samouprave - pozitivnim.
Da su zadovoljni kako „striček Matija“ obavlja svoju funkciju, 29 pričljivih i vedrih predškolaraca nije krilo, a priliku da se sretnu s međimurskim županom Matijom Posavcem iskoristili su za postavljanje pitanja, pjevanje pjesmica, ali i za druženje te pripremanje za obilježavanje Dječjeg tjedna.
Hodnicima zgrade Međimurske županije odzvanjala je tako pjesmica Kad si sretan, ali i brzi i glasni odgovori djece iz Žibeka koji su pokazali da odgajateljice Željka Grđan i Alenka Maslač, uz vodstvo Ljubice Železnjak, rade odličan posao i već u najranijoj dobi mališane uče o svom rodnom kraju te prirodi i društvu koje ih okružuje, uz dakako pjesmu, igru i zabavu.
Djeca su se županu pohvalila kako su oni starija mješovita skupina, a kako su oni stariji, tako se i zovu „Veliki Žibeki“ te će brzo u školu. Pritom su mu poklonili njihov zajednički rad, zgradu Međimurske županije izrađenu od papira i kartona te svoje likovne radove na kojima je župan glavna tema, kako su nekoliko dana proučavali i učili o prvom čovjeku te sjedištu županije.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content