-1.1 °C
1028.0 hPa
84 %

„Bakini kolači“ u Nedelišću okupili zaljubljenike u međimurske delicije

Datum objave: 28. rujna 2015.

Nakon što je Udruga za očuvanje kulturne baštine "Međimurska gruda" iz Dunjkovca krenula s idejom i provela prvi festival međimurskih slastica pod nazivom „Bakini kolači“ na sajamskom prostoru Mesapa u Nedelišću, domaćin u 2016. godini bit će Društvo žena Mursko Središće. Naime, među 19 prijavljenih ekipa koje su prezentirale svoje najbolje delicije i međimurske recepte, upravo se onaj Klare Glavina iz Društva žena Mursko Središće pokazao najboljim, čime je svojoj udruzi osigurala domaćinstvo dogodine. Naime zdiganom pogačom sa sirom i makom, osvojila je dvije najvrjednije nagrade, za Najbolji bakin kolač i Izvorno hrvatsko.
U kategoriji najboljeg kolača, drugo mjesto osvojili su zeljovi štrukli s plučecima koje je ispekla Ivanka Bene iz Udruge žena Pušćine, dok je predstavnica udruge domaćina Spomenka Marciuš sa svojim cvirkešima uzela treće mjesto.
Prave međimurske, izvorne i starinske recepte iskušao je i župan Međimurske županije Matija Posavec koji je ujedno otvorio manifestaciju te pritom čestitao svim udrugama te sudionicama „Bakinih kolača“ na dostojnoj prezentaciji međimurske gastronomije, baštine i činjenici što ovakvim predstavljanjem prenose svoje znanje na mlađe naraštaje te recepte na ovakav način očuvaju od zaborava. Ujedno se pridružio željama zamjenika načelnika Općine Nedelišće Željka Kacuna te predsjednika Udruge Međimurska gruda Franje Soldata da ova manifestacija postane tradicionalna i da se najoriginalniji međimurski recept uz potpore turističkih zajednica Općine Nedelišće i Međimurske županije bira svake godine.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content