Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

U uspješnoj akciji Radio gorice za Katružu prikupljeno 634 kg grožđa i 3.795 kuna

Datum objave: 22. rujna 2015.

Radio 1 i Međimurska zaklada solidarnosti „Katruža“  već tradicionalno i ove godine organizirali su akciju „Radio gorice za Katružu“. Akcija je organizira s ciljem prikupljanja grožđa, mošta i novca, a  prikupljena sredstva će  se koristiti za kupnju lijekova, plaćanje operacija i drugih pomagala za bolesne osobe s područja Međimurske županije.
Akcija je provedene u subotu 19. rujna 2015. godine
Kao i svake godine humanitarna akcija predvođena aktivistima Radia 1 i Međimurske zaklade solidarnosti  „Katruža“ krenula je putem brežnog dijela Međimurja u posjet  vinogradarima, a započela je  u Stanetincu kod obitelji  Dragice Čavničar, naših dragih domaćina koji su nas   počastili  svojim domaćim likerima, vinom , pečenim jegerom i kolačima.
U akciji je  prikupljeno  634   kg  grožđa i mošta i  3.795,00 kuna. Donacije je grožđu, moštu i novcu darovali su: Vrbanec Stjepan iz  Zasadbrega,  Novak Dragan iz  Gornjeg  Hrašćana,  Kerman Zvonko  iz  Nedelišća,  Horvat Tonček i Đurđica iz  Svetog  Urbana,  Škrobar Radovan i Anita iz  Stanetinca, obitelj Grofelnik iz  Varaždina,  obitelj Marciuš  iz  Macinca, Posavec Dominik  iz Gornjeg Hrašćana, Varga Josip iz  Pribislavca, Lesar Zvonimir iz  Gornjeg  Hrašćana, Perger Marijan iz  Macinca, Bogdan Silvija i Rudi iz Svetog  Urbana, Škvorc Franjo iz  Macinca, Bratković Franjo i Nevenka iz  Macinca,  Magdalenić Katarina iz  Črečana,  Lončarić Stjepan iz  Gornjeg  Hrašćana, Germek Karol iz Macinca,  Novak Mladen iz  Slakovca, Lovrec Silvo iz  Preseke, Posavec Darko iz  Svetog  Urbana, obitelj Špiranec iz  Nedelišća, Leček Zlatko iz  Svetog  Urbana, obitelj Molnar Gordane iz  Svetog Urbana, Perišić Mladen iz  Nedelišća,  Dobranić Željko iz  Svetog  Urbana, Blagus Nevenka iz  Svetog Urbana, Komar Marijan i Mladen iz  Badličana,  Legac Habiba iz  Zagreba, obitelj Kocijan Franje iz  Šenkovca, Toplek Dragutin iz  Pušćina, Branilović Josip iz  Gornjeg  Hrašćana,  Kofjač Željko iz  Macinca,  Goricaj Ivan iz Nedelišća.
Za dobar štimung, ples i pjesmu s vinogradarima i beračima pobrinuli su se „Skandal bend“, Đura z Međimurja, Josip Sanjković-Mitrica i Noćna smjena.
Akciji su se pridružili  upravitelj Zaklade , župan Matija Posavec, predsjednik Skupštine Međimurske županije  Mladen Novak i   predsjednik Upravnog odbora Zaklade Miroslav Horvat.
Da sve bude u najboljem redu brinuo je Miljenko Ovčar, a u tome su mu pomagali vozač  Željko Sršan – Campi  i ostali sudionici akcije: Danica Pongrac Krhač,   Đurđa Varga, Antonija Kocijan, Danica Holcinger, Vanja Ovčar,  Ivo Vurušić, Dejan Panić, Dario Langus i Dragan Kovačić Geta.
Sponzori akcija bili su: Jamnica  d.d. Zagreb,   Vajda d.d. Čakovec, Printex Čakovec,  Tekstil promet Mačkovec,  Tesarski obrt Martinjak.
Grožđe je otkupio  vinogradar i vinar Alojz Tomšić iz Železne Gore koji je učesnike akcije okrijepio  svojim izvrsnim vinima.
Završetak akcije tradicionalno je bio kod  dragog prijatelja Katruže  Josipa Radeka Harija gdje su nas počastili  izvrsnim grahom s kobasicama koji su za nas pripremili domaćin Hari,  Marijan Mesarić i Srećko Pospišil.
Hvala gospođi Spomenki Marciuš  koja je prigodno  oslikala kišobran za  Radio gorice  i poklonila  ga Zakladi.
Zahvaljujemo  svim medijima koji su popratili akciju.
Svim sponzorima, vinogradarima, beračima te učesnicima akcije  - hvala.
MEĐIMURSKA ZAKLADA SOLIDARNOSTI „KATRUŽA“

 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content