Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Javni poziv za prijavu posebnih potreba i projekata od interesa za Hrvate izvan Republike Hrvatske

Datum objave: 21. rujna 2015.
Cilj Poziva je promicanje veza i jačanje suradnje Republike Hrvatske s Hrvatima izvan Republike Hrvatske te očuvanje hrvatskog identiteta, odnosno promicanje hrvatskog jezika, kulture, tradicije i jačanja položaja hrvatskog naroda izvan Republike Hrvatske, kao i pomoći ugroženim pojedincima – pripadnicima hrvatskog naroda izvan Republike Hrvatske.
Prihvatljivi prijateljevi:
  • Neprofitne organizacije izvan Republike Hrvatske i u Republici Hrvatskoj (udruge građana, zaklade, ustanove i ostale organizacije koje ne ostvaruju dobit ili profit za svoj rad), kao i hrvatske zajednice izvan Republike Hrvatske     koje se brinu za zaštitu prava i interesa Hrvata izvan Republike Hrvatske
  • Fizičke osobe čiji projekti obuhvaćaju brigu za očuvanje i jačanje identiteta Hrvata izvan Republike Hrvatske
  • Ugroženi pojedinci - pripadnici hrvatskog naroda s prebivalištem izvan Republike Hrvatske koji se nalaze u teškim    socijalnim i materijalnim prilikama
Prihvatljive aktivnosti:
  • Projekti i aktivnosti iz kulture, obrazovanja, znanosti, sporta i ostalih područja s ciljem zaštite prava i interesa   Hrvata izvan Republike Hrvatske, kao i unaprjeđenja svih oblika suradnje između Republike Hrvatske i Hrvata izvan Republike Hrvatske
  • Pomoć ugroženim pojedincima – pripadnicima hrvatskog naroda izvan Republike Hrvatske.
Najviši iznos financijske potpore koja se dodjeljuje svim kategorijama prijavitelja iznosi najviše do 250.000,00 kuna po zahtjevu.
Više informacija i natječajnu dokumentaciju možete pronaći ovdje.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content