-0.9 °C
1027.0 hPa
85 %

Župan olimpijcima u OŠ Domašinec dodijelio medalje, oni njemu zahvalili na novom sportskom igralištu

Datum objave: 11. rujna 2015.

Važno je sudjelovati, ne pobijediti“ te „Brže, više, jače“, bile su glavne krilatice sportaša na novom igralištu u Osnovnoj školi Domašinec. Naime 250 učenika iz matične te dviju područnih škola, Dekanovca i Turčišća, odlučilo je na čelu s ravnateljicom Martinom Kivač i svim učiteljima održati 3. školske olimpijske igre, kojima su ujedno obilježili 10. rujna – Hrvatski olimpijski dan, ali i time službeno otvoriti svoje novo vanjsko igralište.
Odigravanjem utakmica, organiziranim sportskim igrama, zabavom kroz sport te snimanjem milenijske fotografije ŠOI, Školske olimpijske igre, odigrali su i egzibicijski meč graničara između učenika i učitelja, okupljeni u ekipama čiji su nazivi kreirani po imenima hrvatskih olimpijaca. Tako su najbolji nakon ukupnog zbroja u svih sedam pripremljenih disciplina ( skok u dalj s mjesta, štafetne igre s raznim pomagalima, ubacivanje lopte u koš, pucanje penala na mali gol, nogometni slalom i višeboj ), bili ekipa Sandra Perković kao zlatna, Janica Kostelić srebrna te brončana ekipa Lucija Zaninović. Proglašeni su i najbolji pojedinci nakon višeboja, to su Emilijan Sanjković, Sebastijan Drvoderić i Leonardo Kalanjoš.
Svim dobitnicima medalja čestitao je župan Međimurske županije Matija Posavec koji je u OŠ Domašinec stigao kako bi obišao novouređeno vanjsko igralište u krugu škole, čiju je adaptaciju financirala Međimurska županija.
Prema riječima učenika, njihove bijele majice kao simbol boja Olimpijskog dana dobro su se uklopile u novo položen asfalt sportskog igrališta s kojim su prezadovoljni, ali i činjenicom da ih je župan sve oslovio kao pobjednike i perspektivne sportaše koji danas sutra mogu biti naši budući olimpijci, kao Filip Ude.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content