Međimurje Europska regija sporta za 2022.
2.8 °C
1026.0 hPa
40 %

Javni poziv za dodjelu sredstava Fonda za sufinanciranje provedbe EU projekata na regionalnoj i lokalnoj razini za 2015. godinu

Datum objave: 11. rujna 2015.
Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije raspisalo je poziv za sufinanciranje provedbe projekata Europske unije na regionalnoj i lokalnoj razini korisnicima koji imaju sklopljen Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava iz fondova Europske unije za programska razdoblja 2007.-2013. godine i 2014.-2020. godine.
Prihvatljivi prijavitelji:
Prihvatljivi korisnici bespovratnih sredstava jedinice su lokalne i područne (regionalne) samouprave, pravne osobe u većinskom vlasništvu ili suvlasništvu jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave te ustanove čiji su osnivači jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave.
Prihvatljive aktivnosti: 
Prihvatljiva područja sufinanciranja sredstvima Fonda sva su područja navedena u okviru programskih dokumenata za korištenje sredstava strukturnih instrumenata Europske unije u Republici Hrvatskoj u razdoblju 2007.-2013. godine te u okviru programa za korištenje sredstava europskih strukturnih i investicijskih fondova u Republici Hrvatskoj u razdoblju 2014.-2020. godine.
Iznos sufinanciranja:
Minimalna vrijednost zahtjeva za dodjelu sredstava po pojedinačnom projektu putem Fonda ne smije biti manja od 75.000,00 kn dok maksimalna vrijednost može iznositi 7.500.000,00 kn.
Stopa sufinanciranja:
Udio sredstava Fonda u sufinanciranju učešća korisnika u provedbi projekata Europske unije određuje se prema indeksu razvijenosti jedinice lokalne odnosno područne (regionalne) samouprave prema mjestu ulaganja za koja se dodjeljuju sredstva. Za korisnike jedinica lokalne samouprave, pravne osobe u većinskom vlasništvu ili suvlasništvu jedinica lokalne samouprave ili ustanove čiji su osnivači jedinice lokalne samouprave, udjel u sufinanciranju učešća korisnika iz sredstava Fonda iznosit će:
  • 90% za projekt s područja I. skupine jedinica lokalne samouprave,
  • 80% za projekt s područja II. skupine jedinica lokalne samouprave,
  • 70% za projekt s područja III. skupine jedinica lokalne samouprave,
  • 60% za projekt s područja IV. skupine jedinica lokalne samouprave,
  • 50% za projekt s područja V. skupine jedinica lokalne samouprave, osim Grada Zagreba.
Za korisnike jedinica područne (regionalne) samouprave, pravne osobe u većinskom vlasništvu ili suvlasništvu jedinica područne (regionalne) samouprave ili ustanove čiji su osnivači jedinice područne (regionalne) samouprave, udjel u sufinanciranju učešća korisnika iz sredstava Fonda iznosit će:
  • 80% za projekt s područja I. skupine jedinica područne (regionalne) samouprave,
  • 60% za projekt s područja II. skupine jedinica područne (regionalne) samouprave,
  • 50% za projekt s područja III. skupine jedinica područne (regionalne) samouprave,
  • 40% za projekt s područja IV. skupine jedinica područne (regionalne) samouprave i Grad Zagreb.
Prijave:
 
Zaprimanje zahtjeva započeti će od 14. rujna 2015. godine.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content