Međimurje Europska regija sporta za 2022.
1.2 °C
1030.0 hPa
74 %

Prvi poziv za prijavu projektnih prijedloga za Program transnacionalne suradnje Interreg Mediterranean 2014.-2020.

Datum objave: 4. rujna 2015.

1. rujna 2015. godine otvoren je prvi poziv za prijavu projektnih prijedloga za Program transnacionalne suradnje Interreg Mediterranean 2014-2020. Do 2020. godine, putem spomenutog programa, državama sudionicama bit će na raspolaganju 265 milijuna eura s ciljem jačanja kapaciteta za pametan i održiv rast, poticanja ekonomije s niskom razinom ugljika, razvoja energetske učinkovitosti te zaštite i promicanja prirodnih i kulturnih resursa Mediteranskog područja. Program ima 4 prioritetne osi – inovacije, okoliš, teritorijalna pristupačnost, te uravnotežen regionalni razvoj.

Prihvatljivi prijavitelji su jedinice lokalne i regionalne samouprave, javna poduzeća te organizacije civilnog društva. U projektima koji se prijavljuju pod prioritetnim osima 1-3 prihvatljivo je i privatno sufinanciranje čime je omogućeno sudjelovanje malih i srednjih poduzeća kao partnera u projektnim konzorcijima. Postotak sufinanciranja za partnere izvan sustava državnih potpora iznosi 85% projektnih troškova, dok postotak sufinanciranja za gospodarske subjekte i partnere koji ulaze u sustav državnih potpora iznosi 50 ili 85%.

Program teži poboljšanju stručnosti, širenju znanja, umrežavanju i jačanju kapaciteta javnih i privatnih subjekata. Podupirat će se pilot akcije za testiranje alata, procesa i upravljanja sustavom koje doprinose poboljšanju javnih intervencija te podržavaju dugoročni održivi razvoj u ključnim sektorima zelenog i plavog rasta. Transnacionalni projekti trebaju doprinijeti razmjeni i prijenosu iskustava među regijama, podržavati transnacionalne strategije i jačati kapacitete.

U sklopu Programa neće se sufinancirati velike investicije, razvoj infrastrukture, te znanstvena i tehnološka istraživanja. Fokus se stavlja na nematerijalne, odnosno soft aktivnosti, pa bi tako projekti trebali rezultirati ishodima kao što su metodologije i alati, politike i strategije, pilot akcije, akcijski planovi, te sustavi zajedničkog upravljanja.

Rok za prijavu je 9. studenoga do 12 sati.

Više informacija o pozivu i dokumentacija za prijavu dostupno je na sljedećoj poveznici: interreg-med.eu.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content