6.3 °C
1023.0 hPa
50 %

Javni poziv za dostavu projektnih prijedloga "Ulaganje u zdravstvenu zaštitu na primarnoj razini"

Datum objave: 3. rujna 2015.

Ministarstvo zdravlja je objavilo Poziv na dostavu projektnih prijedloga „Ulaganje u primarnu zdravstvenu zaštitu“ koji će se u 85 posto iznosa financirati iz sredstava Europskog fonda za regionalni razvoj, a na koji imaju pravo konkurirati ugovorni partneri iz ukupno 15 županija iz I. i II. skupine županija po indeksu razvijenosti. U kokurenciji se iz Međimurske županije našao i Dom zdravlja Čakovec.

Za financiranje projekata raspoloživi je iznos od 140.600.000,00 kn, a projekti će biti sufinancirani u iznosu od 85% tj. vlastita sredstva korisnika će iznositi 15% investicije. Poziv će biti trajno otvoren do ugovaranja svih raspoloživih sredstava. Paralelno će se raditi objedinjena nabava opreme, te se prve isporuke opreme i početak manjih infrastrukturnih radova u domovima zdravlja očekuju u prosincu ove godine.

Prvi je to u nizu poziva koji se namjeravaju financirati u okviru Europskog fonda za regionalni razvoj, a koji ima za cilj povećati dostupnost i kvalitetu zdravstvene zaštite na primarnoj razini u depriviranim područjima 15 manje razvijenih županija, te na otocima. Podržati će se projekti nabavke opreme, edukacija i izvođenje manjih infrastrukturnih radova u Domovima zdravlja, te nabavka opreme i edukacija u koncesionarskim ordinacijama primarne zdravstvene zaštite, čime će se značajno poboljšavaju uvjeti pružanja usluga te se poboljšava kvaliteta, dostupnost i učinkovitost pružanja zdravstvene zaštite.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content