4.7 °C
1024.0 hPa
54 %

Dani turizma Općine Sveti Martin privukli više tisuća posjetitelja

Datum objave: 16. kolovoza 2015.

Općina Sveti Martin na Muri i njihova turistička zajednica i ove su se godine potrudili biti odličnim domaćinima organiziravši "Dane turizma". Od 12.srpnja organizirano je niz manifestacija koje su mještanima, gostima i posjetiteljima pružile niz sadržaja za aktivno ljeto u Međimurju.
Tako je organiziran seoski turnir u Jurovcu u organizaciji NK Bratstva, biciklistički panonski maraton triju država kojeg je suorganizirao BK Mura Avantura, međunarodna likovna kolonija "Život uz rijeku Muru", koncert Lidije Bajuk te Dominika Padarića. DVD Lapšina proslavila je 70 godina postojanja a NK Polet organizirao svečanu sjednicu, izložbu i nogometni turnir u povodu 50.godišnjice postojanja. Svoj doprinos danima turizma dali su i lovci iz lovačkog društva "Trčka" natjecanjem u gađanju glinenih golubova, športsko ribolovno društvo "Čikov", teniski klub Sveti Martin na Muri te kulturno umjetnička udruga organizacijom koncerta "Mlade nade našeg kraja".
Oldtimer klub Međimurje organizirao je međunarodni putujući muzej kroz četiri države dok je udruga voćara, vinogradara i povrćara organizirala "Dane vina i jabuke".
Uoči blagdana Velike Gospe udruga umirovljenika s područja općine organizirala je međunarodni susret umirovljenika a na sam blagdan organizirana je svečana koncelebrirana sveta misa na otvorenom koju je predvodio vlč. Ivica Perčić nakon čega je održan međunarodni kadetski turnir.
Središnja proslava ovogodišnjih dana turizma donijela je zanimljivu i atraktivnu povorku starih zanata i običaja koja je privukla preko tisuću gledatelja. U povorci je sudjelovalo 26 izlagača iz Svetog Martina na Muri ali i okolnih mjesta koji su na zanimljiv i atraktivan način okupljenom mnoštvu pokazali kako su to radili naši stari i barem na trenutak ih vratili u neka davna vremena. Voditelji ovogodišnje povorke su bili Eržika, Davor Dretar- Drele i Vid Balog koji su na zanimljiv i osebujan način svojim humorističnim dosjetkama komentirali stare zanate. Uz načelnika općine Sveti Martin Franju Makovca povorku je razgledao i međimurski župan Matija Posavec.
Ovogodišnji Dani turizma završavaju 21.i 22.kolovoza svečanim postavljanjem "klopoteca" i kulturno umjetničkim programom kod OPG-a Hažić.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content