Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Odlukom Vlade RH međimurskim općinama oko milijun kuna pomoći za sanaciju šteta iz 2014.,

Datum objave: 22. srpnja 2015.

Odlukom Vlade RH, dodijeljena su sredstava žurne pomoći za štete od elementarnih nepogoda nastale u rujnu i listopadu 2014. godine. Među četiri županije kojima će se na ovaj način pomoći kako bi ublažile posljedice poplava, tuče, odrona i klizišta, našla se i Međimurska županija. Tako će u Međimurje sveukupno stići  925.488 kuna koje će se usmjeriti prema ukupno devet općina kojima je to potrebno. D
ržavno povjerenstvo za procjenu štete od elementarnih nepogoda, temeljem zahtjeva odobrilo je 395.216 kuna Općini Belica, Općini Goričan 84.788 kuna, Općini Podturen 135.712 kuna, 62.840 kuna Općini Donji Vidovec, Općini Pribislavec 8.832 kune, Općini Dekanovec 38.855 kuna, Općini Domašinec 90.445 kuna, Općini Selnica 55.600 kuna, a 53.200 kuna ide za pomoć Općini Štrigova.
Sva sredstva odobrena su za ublažavanje šteta nastalih u poljoprivredi i graditeljstvu, na stambenim i poslovnim objektima te poslovnom prostoru za jedinice lokalne samouprave u rujnu i listopadu, a država je za to prenamijenila ukupno 5,31 milijun kuna. Osim u Međimurskoj, na ovaj će se način sanirati štete i u Karlovačkoj, Virovitičko-podravskoj i Osječko-baranjskoj županiji.

Djeca iz Međimurja učit će u Newtonovim sobama u Centru LORI, zahvaljujući sporazumu Međimurske županije i Ludbrega
Stotinu darovitih informatičara i IT stručnjaka u Međimurju  okupila Zimska škola informatike
Danas je rođendan Muzeja Međimurja Čakovec, čuvara kulturno-povijesnog blaga našega kraja
Međimurska županija podržava daljnje aktivnosti Centra za pomoć u kući, osnažujući podršku starijim i nemoćnim sugrađanima
Župan Matija Posavec čestitao europskom viceprvaku i najboljem junioru svijeta Svenu Strahiji
Objavljen poziv za turističke manifestacije i dodijeljeni certifikati za postignuća u održivom turizmu
RJEŠENJE o potrebi postupka prethodne ocjene prihvatljivnosti zahvata za ekološku mrežu - Pošumljavanje Donja Dubrava
Javni poziv za podnošenje zahtjeva za dodjelu dara u naravi u obliku poklon bona hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata s područja MŽ
JAVNI NATJEČAJ za sufinanciranje programa i projekata udruga u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024.
Međimurska županija objavila Javni natječaj za su/financiranje programa i projekata udruga koji su od interesa za Međimursku županiju u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024. godini
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content