Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Odlukom Vlade RH međimurskim općinama oko milijun kuna pomoći za sanaciju šteta iz 2014.,

Datum objave: 22. srpnja 2015.

Odlukom Vlade RH, dodijeljena su sredstava žurne pomoći za štete od elementarnih nepogoda nastale u rujnu i listopadu 2014. godine. Među četiri županije kojima će se na ovaj način pomoći kako bi ublažile posljedice poplava, tuče, odrona i klizišta, našla se i Međimurska županija. Tako će u Međimurje sveukupno stići  925.488 kuna koje će se usmjeriti prema ukupno devet općina kojima je to potrebno. D
ržavno povjerenstvo za procjenu štete od elementarnih nepogoda, temeljem zahtjeva odobrilo je 395.216 kuna Općini Belica, Općini Goričan 84.788 kuna, Općini Podturen 135.712 kuna, 62.840 kuna Općini Donji Vidovec, Općini Pribislavec 8.832 kune, Općini Dekanovec 38.855 kuna, Općini Domašinec 90.445 kuna, Općini Selnica 55.600 kuna, a 53.200 kuna ide za pomoć Općini Štrigova.
Sva sredstva odobrena su za ublažavanje šteta nastalih u poljoprivredi i graditeljstvu, na stambenim i poslovnim objektima te poslovnom prostoru za jedinice lokalne samouprave u rujnu i listopadu, a država je za to prenamijenila ukupno 5,31 milijun kuna. Osim u Međimurskoj, na ovaj će se način sanirati štete i u Karlovačkoj, Virovitičko-podravskoj i Osječko-baranjskoj županiji.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content