-2.1 °C
1031.0 hPa
77 %

Župan Posavec proglasio elementarnu nepogodu tuču za područje grada Mursko Središće

Datum objave: 17. srpnja 2015.

 
Zbog štete na ratarskim i povrtlarskim kulturama, krmnom bilju, višegodišnjim nasadima, građevinama i motornim vozilima, nastale uslijed tuče koja je Međimursku županiju pogodila u srijedu, 8. srpnja, župan Međimurske županije Matija Posavec donio je odluku o proglašenju elementarne nepogode tuče za područje grada Mursko Središće.
Prema riječima župana, najveća nepogoda pogodila je upravo najsjeverniji hrvatski grad te je stoga zadužio gradsko povjerenstvo za procjenu štete od elementarnih nepogoda da provede postupak procjene štete te da prijave oštećenih fizičkih i pravnih osoba evidentiraju u Registru šteta od elementarnih nepogoda.
Gradsko povjerenstvo dostavit će zatim izvješće o konačno procijenjenoj šteti Županijskom povjerenstvu za procjenu štete od elementarnih nepogoda i nadležnim ministarstvima, a Županijsko povjerenstvo nakon istog zbirno izvješće o šteti za područje županije dostaviti Državnom povjerenstvu za procjenu štete od elementarnih nepogoda.
 
ODLUKA:    Odluka o proglašenju elementarne nepogode

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content