Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.7 °C
1025.0 hPa
47 %

Program INTERREG EUROPE

Datum objave: 13. srpnja 2015.

Program je pokrenut s ciljem jačanja učinaka Kohezijske politike Europske unije u razdoblju od 2014. do 2020. godine i nasljednik je programa INTERREG IVC koji je bio aktivan u prošlom programskom razodoblju. Ima za cilj smanjiti postojeće nejednakosti između regija Europske unije u pogledu njihovog ekonomskog i društvenog razvoja i održivosti okoliša, pritom uzimajući u obzir njihove specifične prostorne značajke i mogućnosti.

Proračun:

Raspoloživa sredstva programa ovisna su o alokaciji sredstava na razini Europske unije namijenjenih Europskoj teritorijalnoj suradnji. Za sedmogodišnje razdoblje od 2014. do 2020. godine za Europsku teritorijalnu suradnju namijenjeno je 10,2 milijardi eura, a jedan dio pripada programu INTERREG EUROPE, odnosno 359 milijuna eura.

Korisnici:

Sredstva programa raspoloživa su sljedećim skupinama: nacionalna, regionalna i lokalna tijela javne vlasti, regionalne razvojne agencije, regionalne energetske agencije, agencije u području transporta i mobilnosti, akteri uključeni u upravljanje i provedbu programa namijenjenih rastu i stvaranju radnih mjesta, subjekti poslovne podrške i organizacije koje predstavljaju mala i srednja poduzeća te ostali dionici zaduženi za razvoj regionalne inovacijske infrastrukture i kapaciteta.

Aktivnosti:

- Izrada akcijskih planova
- Izrada studija i analiza regionalnih inovacijskih infrastrukturnih politika
- Organizacija međuregionalnih seminara i događaja namijenjenih razmjeni sadržaja i izgradnji kapaciteta inovacijske infrastrukture

- Komunikacija i širenje rezultata projekta
- Izrada tematskih sadržaja kao što su novine, studije i slični dokumenti

Rok za predaju projektnih prijava je: 31. srpnja 2015. godine.

Više informacija pronađite ovdje.

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content