Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Javni poziv za poticanje povećanja energetske učinkovitosti i korištenja obnovljivih izvora energije - kroz pomoć proračunima JLP(R)S

Datum objave: 9. srpnja 2015.

Ministarstvo gospodarstva objavilo je JAVNI POZIV za poticanje povećanja energetske učinkovitosti i korištenja obnovljivih izvora energije. Predmet ovoga javnog poziva je dodjela bespovratnih sredstava u svrhu razvoja energetskog sustava kroz povećanje energetske učinkovitosti i korištenje obnovljivih izvora energije.

Javni poziv namijenjen je jedinicama lokalne i područne (regionalne) samouprave.

Prioritet ovoga javnog poziva je da se kroz pomoć proračunima jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave potakne korištenje i razvoj energetske učinkovitosti i upotreba obnovljivih izvora energije. Ciljevi ovoga javnog poziva su:

  • Ojačati energetsku učinkovitost na područjima jedinica lokalne samouprave, uz osiguranje zadovoljenja energetskih potreba i ostvarenja ušteda u proračunu za rashode za energiju,
  • Izgradnja kapaciteta za kontinuirano i samoodrživo gospodarenje energijom,
  • Poboljšanje energetske učinkovitosti javne rasvjete,
  • Uvođenje programskog alata za praćenje i analizu potrošnje energije,
  • Povećanje proizvodnje električne i toplinske energije iz obnovljivih izvora energije za vlastite potrebe.

Davatelj pomoći je Ministarstvo gospodarstva. Sredstva za dodjelu pomoći temeljem ovoga javnog poziva osigurana su unutar proračuna Ministarstva gospodarstva, Aktivnosti A822070 – Energetska učinkovitost i infrastruktura, u ukupnom iznosu od 10.000.000,00 kn (deset milijuna kuna).

Javni poziv je otvoren danom objave na mrežnim stranicama Ministarstva gospodarstva (www.mingo.hr) i traje do iskorištenja sredstava.

Više informacija: MINGO

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content