Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.9 °C
1030.0 hPa
78 %

Čestitka župana povodom Dana antifašističke borbe

Datum objave: 22. lipnja 2015.

Povodom  Dana antifašističke borbe, župan Međimurske županije Matija Posavec, žiteljima Međimurske županije uputio je čestitku u kojoj stoji:
Poštovane Međimurke i Međimurci
22. dan mjeseca lipnja svake godine obilježavamo u spomen na obljetnicu početka oružanog otpora Hrvata fašizmu i nacizmu. No nas Međimurce na to ne mora podsjećati datum, za nas to nije samo još jedan praznik tijekom godine, jer mi pobjedu nad velikomađarskom okupacijom itekako pamtimo, urezani su u naše misli i molitve nakon velikih stradavanja i žrtava koje su podnijeli naših sugrađani.
Njima moramo biti zahvalni što smo danas dio Hrvatske, jer su upravo oni u tom razdoblju ponovno dokazivali našu pripadnost hrvatskom narodu, stoga ako kažemo da slavimo i početak konačnog pripajanja Međimurja Lijepoj našoj, nikako nećemo pogriješiti. Bez sumnje, uspješnog Međimurja, u Hrvatskoj i Europskoj uniji, ne bi bilo bez antifašističke borbe naših predaka i na tome im moramo biti vječno zahvalni, a naša je obaveza na mlađe generacije prenositi znanje o datumima koji su okosnica stvaranja naše suvremene povijesti.
Povijesna je činjenica kako je antifašizam jedan od temelja današnje slobodne i suverene Hrvatske, a upravo su Hrvati bili ti koji su prvi, u tada okupiranoj Europi, ustali protiv fašizma i nacizma u šumi Brezovica pored Siska 1941. godine.  
Svim Međimurkama i Međimurcima želim sretan Dan antifašističke borbe!
ŽUPAN
Matija Posavec, mag. ing".
 
FOTO: Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content