-2.0 °C
1026.0 hPa
85 %

Otkriveno obnovljeno Spomen obilježje 34. inženjerijske bojne u sklopu Dana Međimurske županije

Datum objave: 2. svibnja 2015.

U sklopu obilježavanja Dana Međimurske županije, Spomendana na Zrinske i Frankopane, a povodom 20. godišnjice VRO „Bljesak“, Udruga veterana inženjerijske bojne Domovinskog rata Čakovec organizirala je dva događaja. Prvi je donio otkrivanje obnovljenog Spomen obilježja ustroja 34. inženjerijske bojne Hrvatske vojske u bivšoj vojarni u Čakovcu koje je obnovila Udruga u suradnji s Graditeljskom školom Čakovec i uz pomoć Međimurske županije.
Ta je bojna bila prva inženjerijska postrojba HV, ustrojena 23. rujna 1991. godine, angažirana u svim značajnijim akcijama HV tijekom Domovinskog rata. Tijekom njenog postojanja, u njoj je bilo angažirano više od 1700 osoba, a u 2011. odlikovana je Redom Nikole Šubića Zrinskog za svoj doprinos.
„Ovime ne samo da se prisjećamo svih naših branitelja, već obilježavanjem VRO „Bljesak“ ujedno svi zajedno u okviru Dana Međimurske županije dokazujemo svoj pijetet i poštovanje prema našim herojima, ali i akciji u kojoj je u samo 31 sat oslobođeno preko 500 četvornih kilometara teritorija Republike Hrvatske“, rekao je međimurski župan Matija Posavec i pohvalio 34. inženjerijsku bojnu koja pokazuje svoj svrhu, nekada u obuci ročnika u poslijeratnom razdoblju, a danas u edukaciji mladih uz tematiku Domovinskog rata.
Upravo su to pokazali na tribini „Doprinos postrojbi HV iz Međimurja uspješnoj provedbi VRO „Bljesak“ u prepunoj svečanoj dvorani Muzeja Međimurja, na kojoj su, baš kao i na otvorenju izložbe artefakata iz Domovinskog rata, sudjelovali i učenici završnih razreda Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec, Ekonomske i trgovačke te Tehničke škole Čakovec.
 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content