Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

O Katruži

Datum objave: 28. travnja 2015.

Međimurska zaklada solidarnosti “Katruža” osnovana je 6. studenog 2000. godine. Osnivač Zaklade je Skupština Međimurske županije.
Ured Zaklade je u Međimurskoj županiji, R. Boškovića 2, Čakovec.
Zaklada «Katruža» humanitarnog je karaktera, osnovana sa svrhom pružanja pomoći građanima s područja Međimurske županije, za potrebe liječenja, rehabilitacija, operacija, transplantacija organa, nabave pomagala za invalidne osobe, te nabavu lijekova u slučaju kada zdravstveno osiguranje ne podmiruje troškove ili ih ne podmiruje u cijelosti.
Zaklada ima upravitelja i 7 članova Upravnog odbora, koji na temelju vjerodostojne medicinske, socijalne i druge dokumentacije odobravaju dodjelu pomoći oboljelim osobama.
Zaklada se financira uplatom članarine fizičkih i pravnih osoba, donacijama, prodajom doniranih umjetničkih slika, organizacijama humanitarnih priredbi i koncerata, prodajom suvenira i čestitaka i dr.
Fizičke osobe učlanjuju se uplatom članarine od 53,09 Eur godišnje, pravne osobe (tvrtke, poduzeća) uplatom članarine od 530,89 Eur godišnje, a općine/ gradovi, sindikati, udruge uplatom od 0,13 Eur po stanovniku, odnosno članu.
Da Zaklada djeluje prema zakonskim i etičnim načelima jamči se u Financijskom izvješću Upravnog odbora koje se prosljeđuje Skupštini Međimurske županije jednom godišnje. Redovita izvješća nakon svake sjednice Upravnog odbora Zaklade o dodjeli pomoći oboljelima objavljuju se putem javnih medija.
Članarine kao i donacije možete uplatiti na:
POSLOVNI RAČUN MEĐIMURSKE ZAKLADE SOLIDARNOSTI “KATRUŽA”
IBAN HR13 2484008 1100782014     RBA
OIB: 586 319 000 77
Za sve informacije možete se obratiti na telefone:
Danica Holcinger, 040 374-020, e-mail: danica.holcinger@medjimurska-zupanija.hr

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content