Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dani Međimurske županije u ponedjeljak donose Poslovni uzlet

Datum objave: 26. travnja 2015.

Naglasak na razvoj gospodarstva najsjevernijeg hrvatskog kraja jedna je od okosnica ovdašnjeg načina razmišljanja i djelovanja, a to se očituje i u sklopu obilježavanja Dana Međimurske županije, Spomendana na Zrinske i Frankopane. Niz zabavnih i humanitarnih događanja, nastavit će se jednom velikom gospodarskom pričom, pa s ciljem da se otvori prema gospodarstvenicima i poduzetnicima, Međimurska županija ugošćuje Poslovni uzlet. Radi se o projektu besplatnih edukacija, promocije i podrške za poduzetnike te obrtnike koji je pokrenuo Poslovni dnevnik, uz suorganizaciju Ministarstva poduzetništva i obrta RH. Očekuje se dolazak više od 150 sudionika, na ovaj, jedan od 23 Poslovna uzleta koliko će se održati u zemlji tijekom godine, a svoj je dolazak potvrdila i diplomatska delegacija, na čelu s veleposlanicima i gospodarskim atašeima zemalja Europske unije. Pripremljen je niz panela, predavanja i diskusija, s naglaskom na komunikaciju te razmjenu iskustava. Kreće u ponedjeljak, 27. travnja od 09:00 sati na dvije lokacije, u zgradi Scheier i u Domu sindikata u Čakovcu.
RASPORED PREDAVANJA: Poslovni uzlet Međimurska županija
 
Od 13:00 sati Međimursko veleučilište ugostiti će sve zainteresirane učenice i učenike međimurskih srednjih škola, s kojima će dotaknuti temu obitelji Zrinskih. Naime kako bi se na mlađe naraštaje prenijela naša bogata povijest i baština, i u sklopu 4. Spomendana na Zrinske i Frankopane održat će se kviz znanja uz Muzej Međimurja Čakovec. Prošle godine u kviz su se uključile Srednja škola Čakovec, Srednja škola Prelog, Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec, Ekonomska i trgovačka škola Čakovec te Tehnička škola Čakovec. Najuspješniji učenici primit će priznanja i prigodne nagrade
Matica hrvatska – Ogranak Čakovec nastavlja s obilježavanjem svojih dana, a u okviru obljetnice najvažnijeg dana u međimurskoj povijesti. Tako će nakon izložbe izdanja koja je smještena u predvorju zgrade Međimurske županije predstaviti knjige dr. Vinka Žganca „Međimurske pučke popijevke - svjetovne i crkvene“. Prigodna svečanost u kojoj nas očekuje i izvođenje nekoliko Žgančevih djela, od čega nekih po prvi puta, na rasporedu je u ponedjeljak od 18:30 sati u zgradi Scheier.
 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content