Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Ulaganjem u obrazovanje se gradi istinski uspjeh za budućnost

Datum objave: 25. travnja 2015.

U sklopu obilježavanja Dana Međimurske županije, Međimursko je veleučilište obilježilo svoju sedmu godišnjicu djelovanja i to bogatim programom kojim je samo potvrđen njegov uspješan put. Inovativnim programima, potporama, stipendijama i stvaranjem uvjeta, obrazovanje je u Međimurskoj županiji postalo jedan od segmenata koji svakodnevno jača. Studenti ujedno na ovim prostorima imaju mogućnost školovanja na najvišem nivou, i to u svom gradu i okolici, a pružaju im se prilike za obavljanje prakse te učenje u inozemstvu. Kao i županija koja je izrazito okrenuta gospodarstvu, Međimursko veleučiliste se jednako tako usmjerilo prema poduzetnicima, poduzećima koja su spremna surađivati i mladima ponuditi znanja, ali i nužno neophodnu praksu kroz koju sve naučeno i stečenu mogu i primijeniti. “950 studenata je u ovom trenutku u sustavu Međimurskog veleučilišta i upravo su ti mladi ljudi jedni od najboljih promotora i Veleučilišta, ali i županije u Hrvatskoj i Europi. Preko programa ERASMUS njih 9 u ovom trenutku se nalazi u zemljama diljem Unije, dok u Međimurju borave turski i češki studenti. No, da bismo svakako radili nove iskorake potrebna nam je infrastruktura poput studentskog doma i restorana.“ – istaknula je dekanica Međimurskog veleučilišta Nevenka Breslauer te najavila 4. međunarodnu konferenciju o managementu turizma i sporta koje će se održati LifeClass Termama Sveti Martin 14. i 15. 04. 2016. godine.
Rezultati pokazuju te više nitko ne može dvojiti je li Međimursko veleučilište potrebno
Potrebu za školovanjem kadrova koji će unaprijediti gospodarstvo i potaknuti razvitak naše, ali i susjednih županija, prepoznalo je i Međimursko veleučilište u Čakovcu uvođenjem preddiplomskih stručnih studija Računarstva, Menadžmenta sporta i turizma te Održivog razvoja uz jedan specijalistički diplomski stručni studij Menadžment turizma i sporta. Više od tisuću studenata priželjkuje i skoro uvođenje novog magistarskog studija „European project and public management“ čime će se obrazovanje u suradnji s austrijskim obrazovnim institucijama dići za još jednu stepenicu više te svima željnima znanja omogućiti stjecanje kompetencija potrebnih na tržištu.
Svake godine Veleučilište radi jedan novi iskorak kojim samo potvrđuje svoj značaj za ove prostore, a svojim rezultatima jasno potvrđuje da više nitko ne može dvojiti je li ono potrebno. Povećanjem broja studenata, visokoobrazovanih mladih ljudi povećava se i šansa za bržim i kvalitetnijim razvojem cijele županije. Moram napomenuti da nisu bitni zidovi, objekti, zgrade već ovi mladi ljudi jer oni su ti koji guraju ovaj svijet naprijed.“ – rekao je župan Matija Posavec, ali i napomenuo da je svakako cilj županijske vlasti unaprijediti standarde i položaj studenata u Međimurju. “Za to su nam potrebni studentski dom, veće dvorane, bolja oprema za rad i studentima i profesorima, sve to je ono na čemu radimo i raditi ćemo svakodnevno zajedno.“ – zaključio je Posavec.
U Međimurju je suradnja s gospodarstvom oduvijek bila na visokoj razini i to ovdje nije tolika novost. Vama je normalno povezivanje školstva, učilišta s gospodarstvom i tržištem rada i upravo je ta razina komunikacije i suradnje ovdje u Međimurju ono što se osobito cijeni. To je potrebno cijeloj Hrvatskoj jer takvim poduzetničkim duhom, neprestanim ulaganjem u napredak ljudskih potencijala, ulaganjem u studente se gradi istinski uspjeh za budućnost.“ – u svom je obraćanju istaknula prof.dr.sc. Ružica Beljo Lučić, pomoćnica ministra obrazovanja, znanosti i sporta, te nadodala da institucije poput Međimurskog veleučilišta zaslužuju apsolutnu podršku resornog ministarstva.
Otvorena prvu punionica električnih vozila u Međimurju
Obilježavanje 7. godišnjice djelovanja Veleučilišta obilježeno je i jednim posebnim događajem, koji je samo potvrdio dobar smjer suradnje obrazovanja i gospodarstva. Naime, kako je istaknuto, MEV ima potpisano desetak sporazuma o suradnji, a među njima i onaj potpisan u rujnu 2014. godine s poduzećem DUCATI komponenti d.o.o. iz Ludbrega. Danas je napravljen i korak dalje te je svečano otvorena prva punionica električnih vozila u Međimurskoj županiji, a prisutni gosti i studenti su imali prilike i osobno vidjeti električna vozila TESLA koja su apsolutni hit u svijetu. “E-mobilnost predstavlja jedan novi trend prema kojem ova tvrtka radi i živi. Suradnja sa sveučilištima, veleučilištima je nužnost jer studenti u kratkom vremenu počinju primjenjivati stečeno znanje, ali i sam način rada.“ – rekao je Dražen Crnković, direktor poduzeća DUCATI komponenti d.o.o.
Uz punionicu danas je svečano otvorena i Zelena Knjižnica Međimurskoga veleučilišta opremljenu u suradnji s Fondom za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, ali su se dodijelile i nagrade najuspješnijim studentima u protekloj godini.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content