Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.3 °C
1019.0 hPa
63 %

Olimpijci kod župana: Četiri Međimurca dio specijalne olimpijade u Los Angelesu

Datum objave: 1. travnja 2015.

Dopustite mi da pobijedim, ako ne pobijedim, podržite me da budem hrabar u pokušaju“, prisega je sportaša Specijalne olimpijade, ali ujedno i molba s kojom su članovi Udruge za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Međimurske županije stigli na prijem županu Međimurske županije, Matiji Posavcu, . Naime Nenad Vrbanec, Mario Rašperger, Stjepan Šarić i Tomislav Trupković, četvorka je koja je zahvaljujući svojim rezultatima dobila priliku u okviru hrvatske malonogometne reprezentacije, od 27. srpnja do 02. kolovoza 2015. godine, nastupati na Specijalnoj olimpijadi u Los Angelesu.
Kako su županu i zamjenici Sandri Herman objasnili profesor, edukacijski rehabilitator iz Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec, ujedno voditelj međimurske ekipe Josip Geček te majka jednog od sportaša Biserka Vrbanec, specijalna olimpijada je međunarodna organizacija koja osobama s intelektualnim teškoćama daje priliku da ostvare svoj potencijal, razvijaju fizičke sposobnosti, pokažu hrabrost, ali i radost zbog iskustva prijateljstva.
Kao članica specijalne olimpijade Hrvatske Udruga za pomoć osobama s metalnom retardacijom s ravnateljicom Jadrankom Hranilović, ove je godine izabrana za sudjelovanje na natjecanju, no uz mnogo ponosa, svjesni su kako ih očekuje i mnogo financijskih izazova. Za pomoć su se stoga javili međimurskom županu koji im je odlučio dati potporu.
Međimurska delegacija stoga će biti dio hrvatskog tima kojeg, zajedno s voditeljima, čini 31 član, a boje svoje zemlje i kraja odakle dolaze branit će u odbojci, malom nogometu i plivanju. Kako će s međimurskim malonogometašima, hrvatsku momčad činiti još Zagrepčani i Osječani, najavili su održavanje nekoliko zajedničkih treninga, od čega će prvi biti u Zagrebu, a drugi krajem svibnja upravo u Čakovcu.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content