-2.1 °C
1031.0 hPa
77 %

Zajednica županija ukazala na nužnost unapređenja sustava obrane od poplava  

Datum objave: 20. ožujka 2015.

Na 35. sjednici Izvršnog odbora održanoj u veljači u Virovitici članovi Hrvatske zajednice županija ukazali su na nužnost unapređenja sustava od obrane od poplava i smanjenje rizika od pojave poplava u Republici Hrvatskoj. Zato je Hrvatskim vodama upućen dopis sa inicijativom da se žurno intenziviraju aktivnosti na unapređenju obrane od poplava u Republici Hrvatskoj. Predlaže se i sustavna priprema projekata obrane od poplava koji bi se sufinancirali uz potporu sredstava Europske unije obzirom da je za očekivati daljnju pojavu ekstremnih hidroloških prilika u Budućnosti.
Zajednica upozorava da će daljnje zaostajanje u planiranju, projektiranju, sanaciji, rekonstrukciji i gradnji vodnih građevina za potrebe obrane od poplava, rezultirati novim stradanjima ljudi i njihove imovine. Iz iskustva s poplavama je naime poznato da su u konačnici štete od poplava uvijek bile veće od ulaganja koja su bila potrebna za unapređenje sustava obrane od poplava.
Hrvatske županije izrazile su spremnost da i same daju doprinos ostvarenju tog cilja, ali i pozvale Hrvatske vode i sve nadležne institucije da intenziviraju pripremu i realizaciju projekata obrane od poplava.

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content