Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.3 °C
1032.0 hPa
85 %

Međimurje dobiva magistarski studij menadžmenta u EU projektima

Datum objave: 10. ožujka 2015.

Studentima Međimurskog veleučilišta nudi se prilika školovanja na visoko inovativnom master programu, ali ujedno i nastavak školovanja te praksa u Austriji ili Sjedinjenim Američkim Državama. Naime danas je na veleučilištu predstavljen studij internacionalnog tipa koji će međimursko obrazovanje dići za još jednu stepenicu te svima željnima znanja omogućiti stjecanje titule magistra, „European project and public management“.
Prezentaciju su održali nositelji programa, čelnici FH Joanneuma iz Austrije, u suradnji s International Business School of Austria i University of Los Angeles (SAD). Ovime je samo nastavljena uspješna suradnja međimurskih i austrijskih obrazovnih ustanova, što je iznimno važno s obzirom kako je upravo studij u Grazu jedan od prvih odabira maturanata. „Uz blizinu i dobru povezanost već smo tijekom godina surađivali na mnogim projektima i razmjenama, pa ne sumnjam kako će se isto jednako uspješno nastaviti proširenjem naših programa. Ujedno će time naši profesori dobiti priliku za učenje, kao i učenici, kako ćemo svaki semestar uključiti po 10 studenata u Erasmus program“, objasnila je dekanica Međimurskog veleučilišta u Čakovcu Nevenka Breslauer.
Graz je pravi studentski grad s oko 40.000 studenata te će svojim načinom rada biti odličan primjer MEV-u koji broji oko 1.000 studenata. „Obrazovanje je jedan od segmenata koji svakodnevno u Međimurju jačamo potporama, uvođenjem novih programa, stipendija i stvaranjem uvjeta, a ovo je svakako još jedan vid ulaganja. Osim što će ovim inovativnim programom studenti  imati mogućnost školovanja na najvišem nivou u svom gradu i okolici, ujedno im se pruža prilika za obavljanje prakse i učenje u inozemstvu“, rekao je župan Međimurske županije Matija Posavec naglasivši kako je veleučilište prepoznalo potrebu za školovanjem kadrova koji će unaprijediti gospodarstvo i potaknuti razvitak naše, ali i susjednih županija.
Tako će se osim tri preddiplomska stručna studija računarstva, Menadžment sporta i turizma i Održivi razvoj te jednog specijalističkog diplomskog stručnog studija Menadžment turizma i sporta, u Međimurju uskoro provoditi i novi magistarski studij „European project and public management“.
Njegovo trajanje je tri semestra uz poseban naglasak na privlačenje sredstava iz  fondova Europske unije, a završetkom se stječe 90 ECTS bodova.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content