3.9 °C
1024.0 hPa
56 %

Ministar Maras kod župana Posavca najavio daljnja ulaganja u poduzetništvo po primjeru Međimurja

Datum objave: 6. ožujka 2015.

Informiranje, savjetovanje i edukacija poduzetnika od posebne su važnosti za Međimursku županiju, a da se trud isplatio potvrdio je svojim dolaskom ministar poduzetništva i obrta u Vladi RH Gordan Maras koji je uz župana Međimurske županije Matiju Posavca prisustvovao javnom predstavljanju Poduzetničkog impulsa 2015. za Međimursku županija te ujedno potpisao ugovore za kreditiranje poduzetnika.
Pritom je u uredu župana odrađen sastanak na kojem je ministar pohvalio sinergiju izvršne vlasti i poduzetnika koji znaju prepoznati i iskoristiti potencijale, ove jedne od razvijenih regija Hrvatske. Ujedno je naglasio kako bi se i drugi krajevi mogli ugledati u međimurski primjer, jer upravo ovdašnjim poduzetnicima ministarstvo osigurava sredstva za najkonkretnije projekte.
Jedan od koja itekako Međimurje izdvaja od drugih je i popunjenost gospodarskih zona. Trenutno je u funkciji 41 od ukupno 58, a velika većina spremna je za ulaganje te u fazi pripreme. Tako je proširenje najavljeno u Prelogu i Nedelišću, a ministar je posebno istaknuo važnost nove zone u Gradu Mursko Središće kao poveznice sa susjednom Slovenijom.
Uspjeh koji vidi međimurski župan kada su gospodarske zone u pitanju, svakako leži i u Svetom Martinu na Muri, a ono što je istaknuo je činjenica kako će upravo zbog njene nadogradnje i proširenja otvoriti i novih 100-tinjak radnih mjesta.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content