Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.0 °C
1024.0 hPa
46 %

Međimurska županija uz djecu branitelja: „Ova stipendija najviše pomaže našem školovanju“

Datum objave: 11. veljače 2015.

Jako smo sretni kada znamo da je Međimurska županija uz nas i naše roditelje“, rekla je Andrea Orehovec, maturantica čakovečke Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec, a njen otac Darko dodao: „Drago mi je da se ljudi i njihova djela u Županiji ne zaboravljaju i da se misli na djecu, to su svojom gestom dokazali danas.
Svoje zadovoljstvo nisu mogli sakriti povodom svečanog uručenja ugovora kojima su djeca hrvatskih branitelja u Međimurskoj županiji stekla pravo na stipendije i potpore za svoje školovanje u školskoj godini 2014./2015., u iznosu od sveukupno 3.000 kuna. U zgradi Scheier okupilo se 70 obitelji i 85 srednjoškolaca iz 15 srednjih škola Čakovca, Varaždina, Koprivnice i Zagreba.
„Ovo je još jedna godina u nizu u kojoj Međimurska županija želi poslati poruku da hrvatski branitelji i njihova djeca nisu i neće biti zaboravljeni. Potpore koje im dajemo smatramo kao jedan vid ulaganja u obrazovanje i zaštitu ponosa koji želimo da, uz sve negativne situacije današnjice, ostane u nama, jer oni to itekako zaslužuju“, u svom je obraćanju istaknuo župan Međimurske županije Matija Posavec, pritom uručivši ugovore srednjoškolcima, zajedno sa zamjenicima Zoranom Vidovićem i Sandrom Herman.
Na tome su im svojim izvedbama odlučili zahvaliti upravo stipendisti, pa je tako pjevač, učenik 1. razreda Glazbene škole Varaždin Dominik Padarić izveo Ave Mariju, dok je recitaciju pripremila Emily Sabolek, učenica 1. razreda Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec.
U ime svih nas, htjela bi se zahvaliti našem županu, ovakav vid pomoći nam puno znači i ti novci zapravo najviše pomažu u našem školovanju“, objasnila je Andrea Orehovec, a župan dodao kako je odlučio sve okupiti na ovoj svečanosti s jasnim ciljem. „Želja je bila da danas napunimo prostor porukama poštovanja i dokažemo koliko cijenimo sjećanje na borbu za neovisnu Hrvatsku, za našu državu, a koje zauvijek mora ostati u našim mislima. Ovaj ugovor nije samo komad papira, neka vama stipendistima, mladim uspješnim ljudima, posluži kao smjernica prema ispravnom putu i boljoj budućnosti“, za kraj je naglasio župan Posavec.
 

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content