Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.8 °C
1023.0 hPa
56 %

U Scheierovoj zgradi predstavljena knjiga nogometne legende Dragutina Vabeca

Datum objave: 26. siječnja 2015.

 
Četiri nogometne godine u Francuskoj, odigranih oko 90 utakmica uz pritom zabijenih 60 pogodaka, okosnica su nogometnog puta prave sportske legende Dragutina Vabeca. Stoga ni ne čudi kako je ovaj Međimurec, igrač Sloge Čakovec i Dinama iz Zagreba, pravu slavu stekao upravo igrajući u francuskom klubu Stade Brestois od 1979. do 1984. godine.
Dokaz njegove kvalitete očituje se u izdavanju autobiografije, upravo na francuskom jeziku, naziva "L'idole de I'Armoricaine", autora Johana Le Roux. Knjiga koja na 170 stranica veliča Vabecov lik i djelo, predstavljena je krajem siječnja i u ispunjenoj čakovečkoj dvorani Scheier, nakon dvije promocije u Francuskoj.
Promotor Međimurja diljem svijeta
Podršku osobi koja je uvelike zaslužna za promociju Međimurja i Hrvatske, dao je i župan Međimurske županije Matija Posavec pritom istaknuvši kako Međimurci s ponosom prate uspjeh i ugled koji uživa diljem svijeta, a županovim čestitkama pridružili su se još Zorislav Srebrić, direktora svih reprezentacija HNS-a te predsjednik Zajednice sportskih udruga i saveza Međimurske županije Mato Kljajić.
O počecima igranja nogometa Drage Vabeca u čakovečkoj Slogi govorio je njegov bivši suigrač Ante Čapajlija. Ipak, najveći dio svoje karijere predodredio je Dinamu, od 1968. do 1979. godine, u kojem je s 529 odigranih utakmica ujedno peti igrač kluba svih vremena, uz 183 gola.
Između ostalog, u knjizi se naglašava kako je bio prodorno krilo, odlična centaršuta, snažna i precizna udarca, dobar dribler, igrač koji će se zauvijek pamtiti u Brestu i Francuskoj gdje su ostale najupečatljivije pobjede nad tada velikim Bordeauxom 1982. rezultatom 3:1 te pobjeda nedugo nakon toga nad PSG-om s 3:1.
 
foto: emedjimurje.hr
 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content