2.9 °C
1027.0 hPa
20 %

104. rođendan Marije Topolnjak: „Te godine daju puno životne mudrosti“

Datum objave: 15. siječnja 2015.

Kad bi me barem vid i noge služili, još bi delala“, rekla je na proslavi svog 104. rođendana najstarija Međimurka, Marija Topolnjak. Da je vitalnost i volja za životom još nisu dopustili dokazala je primajući goste u svojoj rodnoj kući u Dunjkovcu, a kao i svake godine uzvanika nije nedostajalo. Među njima našli su se načelnik Općine Nedelišće Darko Dania sa zamjenicom Ivankom Novak koji na sve načine pomažu najdugovječnijoj žiteljki svoje općine i gost iznenađenja koji je baš kao i prošle godine svojim dolaskom posebno razveselio baku Mariju, župan Međimurske županije Matija Posavec.
Dakako, uz neizostavne čestitke, gosti su njoj i sinu Ivanu donijeli i prigodne poklone, a kako i priliči, najviše se za damu našlo cvijeća. „Sve zanima tajna mojih godina, a tajne nema. Nikad se ne srdim i tu i tam popijem malo vina. Jednu čašu za veselje, a drugu za zdravlje“, našalila se slavljenica, inače majka petero djece – Dragice, Ivane, Vinke, Stjepana i Ivana koja danas ima i 16 unuka, 18 praunuka te jednu prapraunuku koja ima samo tri godine. Oni joj upravo predstavljaju najveće veselje u životu, priznala je.
Marija Topolnjak rođena je 15. siječnja 1911. godine, a zanimljivo je i da je njena majka Elizabeta doživjela 96. godinu. „Najstarija stanovnica naše općine nadživjela je vojske, režime, političke promjene i ratove, a još u 1. Svjetskom ratu izgubila je oca. Svima nam je svojim godinama pravi uzor“, priznao je načelnik. „Ove godine vidi se da daju puno životne mudrosti i drago mi je da imamo priliku uživati u pričama osobe koja je svjedočila mnogim prilikama, razdobljima i vremenima, turbulentnim, ali i onim lijepim. Vedar duh je ne napušta, a kvaliteti njenog života sigurno pridonosi i blizina brojne obitelji“, rekao je tom prigodom župan, čestitao baki Mariji i obećao s njome proslaviti i 105. rođendan dogodine.
Još jedno leto je iza nas, to vam brzo mine“, objasnila je Marija Topolnjak, nazdravila s gostima čašom vina i sa sjetom gledajući na stablo života svoje obitelji, pripremljeno 2011. godine, povodom njenog 100. rođendana.
 

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content