Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Čestitka župana Međimurske županije povodom božićnih i novogodišnjih blagdana

Datum objave: 25. prosinca 2014.

U povodu božićnih i novogodišnjih blagdana, župan Međimurske županije Matija Posavec, građankama i građanima Međimurske županije uputio je prigodnu čestitku u kojoj stoji:
"Poštovane Međimurke i Međimurci!
Zakoračili smo sigurnim koracima u dane Božića, vrijeme veselja i radosnog iščekivanja te iza nas ostavljamo još jednu kalendarsku godinu. Vrijeme je to kada ćemo se, više nego ikada tijekom ovih 12 mjeseci, zaustaviti u užurbanoj svakodnevici, nekoliko puta okrenuti iza sebe, pogledati učinjeno i preispitati donesene odluke. Uvjeren sam kako su se svaka izrečena riječ i svaki potez, promišljeni ili ne, dogodili s razlogom te Vas čine osobom vrijednom divljenja. Tu Vam poruku zasigurno najzornije mogu prenijeti Vaši najmiliji i bližnji, koji Vam ovih dana svakako moraju biti na listi prioriteta te donijeti dodatnu snagu i unutarnji mir.
Upravo taj mir koji ostvarimo uz zajedništvo i vrijeme provedeno u okupljanju s onima koje volimo, svima je prijeko potreban u jednom osjećaju nemoći i krize. Ujedno, iskazivanje solidarnosti prema bližnjima i okretanje prema onima koji osim unutarnje, traže i fizičku toplinu te sklonište, uz Vaše suosjećanje i želju za pomoći, mogu Vas dodatno okrijepiti i osnažiti svojom zahvalnošću. Neka to bude poklon Vama, jedini koji Vam je zaista potreban ovog Božića.
Iza nas je još jedna godina, mjesta za optimizam zaista ima, gledajući gospodarske rezultate, smanjenje broja nezaposlenosti, uspjehe najmlađih i stvaranje slike o našem kraju kao mjestu poželjnom za život. Unatoč lošim prognozama i preprekama koje su nam se našle na putu, realizirali smo niz projekata i pritom naš standard podigli na novi, viši nivo, čime stvaramo neku novu Hrvatsku. Ipak, kako sam uvijek pobornik teze da možemo i moramo još bolje, ovaj kraj godine promatram kroz jedan izazov koji 2015. godina nosi sa sobom.
Uvjeren sam i kako nijedan izazov nije nerješiv, niti pak nedostižni ciljevi koje si postavimo. Znam kako zajedničkim naporom, dobrom voljom i razumijevanjem možemo stvoriti još bolju sredinu za život, odgajanje naših potomaka te za napredak cijele županije i regije.
Ovo vrijeme nade, pomirenja i opraštanja, neka Vam donese pregršt zdravlja i veselja. Želim Vam sretan i blagoslovljen Božić te sretnu Novu godinu!
Čestitka (AUDIO - wma)

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content