Međimurje Europska regija sporta za 2022.
3.2 °C
1036.0 hPa
69 %

Ponovno uspostavljena međunarodna željeznička linija prema Lendavi

Datum objave: 20. prosinca 2014.

Nakon što je najavljeno kako će HŽ putnički prijevoz u prosincu, uvođenjem novog voznog reda, u Međimurskoj županiji ukinuti nekoliko željezničkih linija, posljednje predblagdanske subote dokazano je da su svi napori lokalne zajednice urodili plodom da do toga u konačnici ipak ne dođe. Naime, nakon nekolicine sastanaka župana Matije Posavca s predstavnicima HŽ-a te neprestanog zalaganja da se održe postojeće linije, otišlo se i korak dalje pa se uvela i nova, međunarodna linija Varaždin – Lendava. Tako su od danas svake subote povezani Varaždin, Čakovec, Mursko Središće i Lendava, a radi se o liniji koja će biti namijenjena svim redovnim putnicima, jednako kao i u turističke svrhe. Inicijativu za uvođenje inicijalno su pokrenuli Općina Lendava iz Slovenije te Grad Mursko Središće.
Uz velik broj putnika, vlakom, prigodno ukrašenim božićnim ukrasima, provozali su se i mališani koje je razveselio Djed Božićnjak uručivši im prigodne slatke paketiće. Uvođenje međunarodnog prometa koji spaja dvije regije, u prvom redu dvije prijateljske lokalne samouprave, pozdravio je i župan Međimurske županije Matija Posavec, uz domaćina Dražena Srpaka, gradonačelnika Murskog Središća, župana Općine Lendava Antona Balažeka te predstavnike Općine i Turističke zajednice Općine Lendava. Vlak je prvi puta krenuo u 10:57 sati iz Čakovca, a povratno je na čakovečki željeznički kolodvor stigao u 12:16 sati.
Cijena jednosmjerne karte za odrasle od Čakovca do Lendave iznosi 27,79 kuna, od Murskoga Središća do Lendave 15,44 kune, a cijena povratne karte od Čakovca do Lendave iznosi 44,78 kuna, dok od Murskoga Središća do Lendave ista iznosi 24,70 kuna.

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content