Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.4 °C
1020.0 hPa
72 %

Održano tradicionalno blagdansko druženje s novinarima

Datum objave: 17. prosinca 2014.

I ove je godine nastavljena sada već tradicija blagdanskog druženja novinara i izvršne vlasti Međimurske županije na čelu sa županom Matijom Posavcem, a na kojem su prisustvovali i njegovi zamjenici Zoranom Vidovićem i Sandrom Herman, kao i svi pročelnici Upravnih odjela županije. Župan je druženje iskoristio prvenstveno da bi se zahvalio sedmoj sili na izuzetno kvalitetnoj suradnji u protekloj godini.
Zajedno smo pokazali da možemo i moramo raditi prvenstveno u interesu našeg Međimurja, a reakcije iz drugih dijelova Hrvatske, kao i prepoznatljivost Međimurja u tim okvirima pa i šire, su potvrda da uspjevamo profilirati našu županiju kao jednu novu Hrvatsku.“ – u kratkom je obraćanju istaknuo Posavec. Kako je napomenuo mediji su oduvijek bili korektiv posebice javnog sektora, te je njihove prijedloge kao i kritike gledao uvijek u tom aspektu. “Planova je mnogo, kao i projekata te se nadam da ćemo zajedno i dalje pronositi ime Međimurja te ga prezentirati u najboljem svjetlu. Naravno, i dalje budite kritičari našeg rada jer nam nekada i vi dajete onaj poticaj da radimo novi korak dalje.“ – zaključio je Posavec te se kratko osvrnuo na događanja u 2014. godini, ali i najavio projekte za 2015. “Ono što bi posebno istaknuo u protekloj godini je svakako puno bolja povezanost i koordinacija gospodarskog i javnog sektora gdje su rezultati vidljivi kroz brojne dolaske veleposlanika i gospodarskih delegacija iz mnogih europskih i svjetskih zemalja, ali i povećanja stranih investicija u gospodarskim zonama diljem Međimurja. Također kao jedan od najvažnijih projekata ne smijemo zaboraviti istaknuti projekt besplatnih udžbenika kao jedinstven na razini županija u Hrvatskoj, kao i potpuno besplatnog prijevoza učenika sredniih škola. Također i dalje potpomažemo obrtnike, sufinanciramo deficitarna zanimanja na koja ćemo u 2015. dati još jači i kvalitetniji naglasak." - naglasio je župan.
Također se župan dotaknuo i projekata u 2015. godini gdje je najavio realizaciju onih koji već dugi niz godina čekaju svoj red poput dvorane u Orehovici, početka izgradnje Osnovne škole u Pribislavcu kao i Doma zdravlja u Čakovcu. “Proračun koji se sutra donosi na Skupštini je realan i održiv i napokon imamo situaciju u kojoj ne samo da vidimo svjetlo na kraju tunela, nego da možemo planirati projekte kojima ćemo zasigurno podizati standarde i kvalitetu života naših ljudi.“ – zaključio je Posavec.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content