Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Župan čestitao međimurskim rekreativcima, državnim prvacima i viceprvacima

Datum objave: 9. prosinca 2014.

Kada jedno društvo broji preko 2.000 članova, u ujedno 38 zajednica i udruga, onda ono svakako zavrjeđuje posebnu pozornost čelnih ljudi jedinica  lokalne i regionalne samouprave. Pritom se radi o vrijednim i uspješnim volonterima koji svoje slobodno vrijeme posvećuju provođenju redovnih i povremenih oblika kretanja, pa stoga župan Međimurske županije Matija Posavec ni trena nije dvojio i pozvao Međimurski savez sportske rekreacije „Sport za sve“ na prijem u Malu vijećnicu kako bi im na tome i osobno čestitao.
Odazvale su se predstavnice Udruge sportske rekreacije Sport za sve Mursko Središće, Mala Subotica, Mačkovec, Šenkovec i Udruge žena Strahoninec. Ekipe koje su se pritom pohvalile vrhunskim rezultatima ostvarenima na nedavno održanom državnom prvenstvu, stigle su predvođene Danicom Korunić, predsjednicom saveza i tajnikom Marijanom Vugrinčićem. Navedene udruge aktivne su tijekom cijele godine, a uz sve postignuto, na državnoj razini u samom su vrhu, pa je od sveukupno 30 ekipa koliko se predstavilo 8. studenog u Kninu upravo navedenih pet ušlo u hrvatskih top 7. Središćanke su prvakinje Hrvatske, viceprvakinje Mala Subotica, Mačkovec 5., Šenkovec 7., a žene Strahoninca 8.
„Jako sam dobro upoznat s vašim radom, a to je zato jer kontinuirano provodite razne vrijedne aktivnosti, projekte i manifestacije kojima promičete sve oblike kretanja te radite na masovnosti koja je ključna za stvaranje jedne zdrave, sportske županije“, rekao je župan i dobio pohvale čelnih ljudi saveza za uključivanje Međimurske županije u sva njihova natjecanja. Jedno od brojnijih svakako je Bimep – Biciklima međimurskim putevima, koja je okupila oko 1.200 sudionika, a tu je i Festival sportske rekreacije žena s do 300 natjecateljica iz Međimurja.
 
„Želimo da rekreacija postanu kultura života, da se redovno što više ljudi bavi tjelesnom aktivnošću i stvori svijest o kretanju“, objasnila je predsjednica, naglasivši kako permanentno rade i na školovanju kadra, trenera i voditelja grupa, jer se samo na taj način može postići kvaliteta i kontinuitet u sportsko – rekreacijskim programima za građane svih dobi. “Cilj je okupiti što veći broj sudionika kako bi kroz njih sudjelovali u zaštiti i unapređenju zdravlja“, dodao je tajnik istaknuvši kako je i u segmentu rekreacije Međimurje iznad europskog prosjeka, s oko 40 posto uključenosti u sportske aktivnosti.
U suradnji s mnogim društvima, klubovima pa i Zavodom za javno zdravstvo, organiziraju razne stručne konferencije i skupove te provode projekte, a međimurskog župana pozvali su na svoju posljednju ovogodišnju aktivnost, edukativni susret uz predavanje psihijatra Igora Proševa - Kako tjelesna aktivnost utječe na psihofizičko stanje čovjeka. Ista će se u subotu, 13. prosinca održati u Pansionu  Ilonka u Murskom Središću.
Za 2015. godinu pak su već najavili kako planiraju organizaciju stručne konferencije.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content