Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.8 °C
1031.0 hPa
85 %

Hvala Županiji i Županu na besplatnim udžbenicima

Datum objave: 20. studenoga 2014.

Učenici 3. i 4. razreda Osnovne škole Gornji Mihaljevec jedan dan u školskoj godini izdvojili su za terensku, izvanučioničnu nastavu u Međimurskoj županiji, a osim posjeta samoj ustanovi, razgledali su i susjednu Galeriju Ladislava Kralja Međimurca. „Hvala Županiji i Županu Matiji Posavcu na besplatnim udžbenicima, mi smo njemu donijeli knjigu naše zadruge „Klopotec“ Bundeva na tanjuru“, rekli su prilikom dolaska školarci, u pratnji učiteljice 3. razreda Nade Panić, učiteljice 4. razreda Gordane Polundak i pomoćnice u nastavi Ive Novak.
27 djece uživalo je u velikoj vijećnici Međimurske županije, a posebice 4. razred koji je u školi već ponešto naučio o ustrojstvu županije u kojoj žive. „Osim udžbenika, Županija brine o našem prijevozu, ali i o zdravlju“, dodali su i naglasili: „Ovo je međimurski sabor“, aludirajući na vijećnicu i činjenicu kako se u istoj odvijaju sjednice Skupštine Međimurske županije. „Tara je naš razredni župan, ona je predsjednica razreda i odlučuje o svemu“, objasnili su učenici Gornjeg Mihaljevca i znanjem o geografiji, susjednim državama te grbu i zastavi, pokazali da u školi dobro rade na upoznavanju s Međimurskom županijom. Pohvalio ih je i pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti Branko Sušeckoji je upoznat s njihovim uspjesima u likovnom i literarnom stvaralaštvu ostvarenima diljem zemlje.
Pročelnik Sušec pak je zajedno s pročelnicom Upravnog odjela za poslove skupštine i opće poslove Doris Srnec te pročelnikom Upravnog odjela za prostorno uređenje, gradnju i zaštitu okolišaStjepanom Baranašićem uživao i u posjetu 24 mališana skupine Smajlići iz Dječjeg vrtića Čakovec – vrtića Cvrčak. OdgajateljiceSuzana Kovač i Đurđica Golik objasnile su kako je najvažnije s učenjem početi u najranijoj dobi, pa osim u Županiju idu u banke, pekare, bolnicu, stadion i slično, kako bi se djeca upoznala sa svim segmentima života, a nakon obilaska čeka ih domaća zadaća kao poticaj za školu.
Bili su oduševljeni što vide grb Međimurske županije o kojem su učili i župana zamolili da napravi što više igrališta. U Velikoj vijećnici odlučili su i glasati te se svi složili da su za besplatne udžbenike kada krenu u školu.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content