Međimurje Europska regija sporta za 2022.
1.5 °C
1037.0 hPa
57 %

KUD Belica na 12. Danu Hrvata u Harkanyu

Datum objave: 14. studenoga 2014.

IMG 4628

 

Na poziv Generalnog konzulata RH u Pečuhu i Hrvatske manjinske samouprave grada Harkanya, na proslavi „12. DANA HRVATA“ Međimursku županiju bogatstvom narodnih nošnji, plesom i pjesmom predstavio je KUD „BELICA“ iz Belice.

Program je započeo Svetom misom na hrvatskom jeziku koju je predvodio vlč. Ronta, a svečani obol samoj misi dao je mješoviti pjevački zbor te članovi svih gostujućih KUD-ova  u narodnim nošnjama. Proslava obilježavanja „12.DANA HRVATA“ u Harkanyu nastavljena je u Domu kulture višesatnim kulturno-umjetničkim programom u kojem su  pored hrvatskih kulturno umjetničkih društava iz Mađarske nastupila i tri KUD-a iz Republike Hrvatske: KUD „Belica“, KUD „Čepinski Martinci“ i KUD „Đeram“  koji će u budućnosti zasigurno pridonijeti uspostavi boljih veza matične domovine s Hrvatima iz Mađarske.

 

Hrvatska samouprava iz Harkanya ima običaj svake godine pozivati na Dan Hrvata kulturno umjetnička društva iz Republike Hrvatske koja nisu nikada gostovala u ovom dijelu Mađarske.  KUD „Belica“ predstavio se spletom međimurskih plesova i pjesama te nastupom tamburaške sekcije što je izazvalo oduševljenje kod publike.

Proslavi su uz generalnu konzulicu RH u Pečuhu gđu. Vesnu Haluga i zamjenicu međimurskog župana gđu. Sandru Herman nazočili i gsp. Ivan Gugan predsjednik Hrvatske državne samouprave, gsp. Mišo Hepp zastupnik u mađarskom Parlamentu, predstavnici hrvatskih manjinskih samouprava kao i domaćin gradonačelnik Harkanya gsp. Baksai.

 

Ovaj susret bio je dobar povod za razgovor o budućoj suradnji između Međimurske županije i grada Harkanya, osobito na područjima kulture i turizma te je dogovoren studijski posjet gradu poznatom po ljekovitim termama i razvoju zdravstvenog turizma, kao i povezivanje grada Harkanya sa općinom Sv.Martin na Muri perjanicom razvoja međimurskog turizma.

 

{gallery}2014_galerije/studeni_2014/kud_belica_u_madarskoj{/gallery}

 

U organizaciji HVIDR-e Jug Čakovec održana promocija knjige o Domovinskom ratu generala Ademija
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 24. siječnja 2022. - Danas u Međimurju oporavljeno 219 osoba
JAVNI POZIV za podnošenje prijedloga za izbor članova Antikorupcijskog povjerenstva Međimurske županije
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content