Međimurje Europska regija sporta za 2022.
1.7 °C
1033.0 hPa
64 %

I Međimurje postaje dio Ureda hrvatskih regija u Bruxellesu

Datum objave: 3. studenoga 2014.

18

 

Republika Hrvatska već je 15 mjeseci članica Europske unije, a svojim punopravnim članstvom postala je korisnica sredstava iz europskih fondova - za regionalni razvoj, socijalnog fonda te Kohezijskog fonda. Kako bi hrvatski, a time i međimurski partneri bili informirani o otvorenim natječajima, bilo na razini programa zajednice ili na bilateralnoj razini, od velike je važnosti Ured hrvatskih regija u Bruxellesu.

 

Tim više što će od 1. prosinca 2014. godine i Međimurska županija svečanim potpisivanjem ugovora postati njegov dio, kao peta hrvatska županija.

U narednom se sedmogodišnjem razdoblju Republici Hrvatskoj otvara potencijal za iskorištavanja sredstava iz fondova EU u iznosu od oko 10 milijardi eura. Kako će Međimurska županije postati dijelom Ureda hrvatskih regija u Bruxellesu znači da ćemo biti na izvoru informacija, imati pristup natječajima, prijenosu informacija i financiranju projekata koje imamo u Međimurskoj županiji“, naglašava župan Međimurske županije Matija Posavec i dodaje kako su projekti na sjeveru zemlje brojni, vrijede stotine milijuna kuna te da kao županija moramo i možemo taj prostor privlačenja novaca iz fondova Europske unije iskoristiti u što većem obimu.

U Uredu će se započeti sa sustavom usavršavanja ljudi koji će za županiju provoditi pojedine natječaje i kapitalne projekte te taj posao realizirati na licu mjesta. EU fondovi imat će tako svoju pravu funkciju za Međimursku županiju kao financijski instrumenti koji podupiru provedbu politike Europske unije u zemljama članicama i njihovim regijama.

„To će biti ujedno i prilika brojnim udrugama, društvima, općinama i gradovima da koriste taj prostor kada su u Bruxellesu, da su na izvoru svih informacija i da to rezultira realizacijom projekata važnih za naš kraj“, objasnio je župan.

 

 

 

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content