Obilježavanje Dana Svih svetih

Datum objave: 29. listopada 2014.

svi sveti

Povodom Dana Svih svetih, u petak, 31. listopada 2014. godine, s početkom u 11:00 sati, položit će se vijenci i zapaliti svijeće kod središnjeg križa na čakovečkom Gradskom groblju.

Počast svim braniteljima i civilnim žrtvama Domovinskog  rata i ove se godine održava u organizaciji Ministarstva obrane, Ministarstva branitelja i Ministarstva unutarnjih poslova. Pored njih vijence će položiti i izaslanstva Međimurske županije, Grada Čakovca te Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata. Molitvu će predvoditi gvardijan čakovečkog Franjevačkog samostana i župnik župe svetog Nikole biskupa u Čakovcu, fra Željko Železnjak.

Misa zadušnica za sve poginule hrvatske branitelje iz Domovinskog rata održat će se na Dušni dan, 02. studenog 2014. (nedjelja) u 09:00 sati u župnoj crkvi Sv. Nikole biskupa u Čakovcu.