Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.7 °C
1032.0 hPa
70 %

Međimurski umirovljenici na sportskom druženju u Gornjoj Dubravi

Datum objave: 13. listopada 2014.

DSC 0205

 

„Ne možemo bez druženja i rekreacije“, rekli su sudionici 5. sportskih susreta između udruga, u organizaciji Saveza udruga umirovljenika i starijih osoba Međimurske županije te time odgovorili na pitanje zašto se svake godine okupe u tolikom broju. Na tradicionalnom jesenskom nadmetanju u pet disciplina, u pikadu, visećoj kuglani, šahu, gađanju zračnom puškom i kartanju bele okušalo se dvjestotinjak rekreativaca treće životne dobi.

 

U Gornjoj Dubravi posjetio ih je župan Međimurske županije Matija Posavec, koji se i sam okušao u nekim disciplinama te dodao kako uživa u društvu koje mu uvijek izmami osmijeh, kao i u njihovoj mudrosti. „Znate da je Međimurska županija uvijek uz vas, pomoći ćemo vam u okviru saveza koliko je to u našoj moći, kako bi se i dalje mogli ovako okupljati i provoditi sve svoje zacrtane aktivnosti u okviru saveza. Čestitam vam na svemu što radite, primjer ste svima nama“, rekao je u prigodnom obraćanju međimurski župan.

„Mi smo najveća udruga u okviru saveza, pa se uvijek i odazovemo u najvećem broju. Ovakvi susreti daju nam snage i upotpunjuju dane“, rekli su umirovljenici iz Preloga, dok je Antun Domjanić, predsjednik udruge iz Ivanovca pohvalio svoje rekreativce koji su dva puta na susretima osvajali prvo mjesto te po jednom bili drugi i treći. „Puno nam znače ovi dani, sretniji smo i osjećamo se mlađima, pogotovo kada je naš župan s nama, a i dobar rezultat ne škodi raspoloženju“, u šali su dodali Ivanovčani, kojima su se uz Preložane u nadmetanju pridružili još umirovljenici Udruge Čakovec - Jug, PU međimurske i Gornjeg Hrašćana.

 

„Ovakva okupljanja važna su zbog zdravstvenog stanja umirovljenika, fizičkog i psihičkog“, objasnio je domaćin, Jožef Pfeifer, predsjednik Saveza udruga umirovljenika i starijih osoba Međimurske županije i najavio sljedeći sportski događaj u okviru 6., no proljetnih susreta 2015. godine.

 

{gallery}2014_galerije/Listopad_2014/sportski-susret-umirovljenika{/gallery}

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content