Međimurje Europska regija sporta za 2022.
2.9 °C
1021.0 hPa
45 %

Biskup Mrzljak: "Jubilej slaviti znači Bogu zahvaliti."

Datum objave: 11. listopada 2014.

DSC 0305

 

Župna zajednica župe sv. Antuna Padovanskog na čakovečkom Jugu slavila 15 godina postojanja nizom duhovnih i kulturnih događanja. Nakon otvaranja izložbe fotografija i svetom misom koju je služio mons. Vlado Košić, svečano misno slavlje održano je predvođeno varaždinskim biskupom mons. Josipom Mrzljakom, u petak 10. listopada, na sam datum iz 1999. godine kada je župa proglašena.

 

Misi su prisustvovali saborska zastupnica Sunčana Glavak, zamjenik međimurskog župana Zoran Vidović, predsjednik Zrinske garde Čakovec Alojzije Sobočanec, mnogi pripadnici javnog i vjerskog života, Zrinske garde Čakovec, Dobrovoljnog vatrogasnog društva Čakovec, kao i vjernici koji su tom prigodom svetom misom zahvaliti za svoju župu i proslavu njenog jubileja. Naime na području župe danas ima oko 7.000 stanovnika, od toga 1.200 prima božićni blagoslov obitelji odnosno oko 5.500 vjernika, a u istoj pastoralno djeluju župnik fra Tomislav Božićek i župni vikar fra Stanko Belobrajdić.

Ne toliko davno proslavili smo 17 godina od početka varaždinske biskupije koja je u nekoliko godina stvorila nove župne zajednice, kao ovu. Jubilej slaviti znači Bogu zahvaliti, u prvom redu za prisutne ljude i svećenike koji su sudjelovali u njegovu ostvarenju. Svaka euharistija u sebi ima zahvalu, za prošlost ali i budućnost koja će nas u zajednici okupljati“, rekao je u svojoj propovijedi varaždinski biskup Mrzljak.

 

„Svoju obljetnicu željeli smo proslaviti u svojoj franjevačkoj jednostavnosti i skromnosti te se zahvaliti svim ljudima koji su se ugradili u crkvu, ali i prisjetiti se kako je to bilo kada se 1993. gradila crkva, kada je na blagdan sv. Antuna 1994. u podrumskoj dvorani budućega pastoralnoga centra slavljena prva Euharistija, pa sve do sada kada treba graditi još više živu Crkvu“, naglasio je fra Tomislav Božićek prisjetivši se kako je obred posvećenja nove crkve obavio tadašnji varaždinski biskup Marko Culej.

 

Proslava 15. obljetnice župe završava u nedjelju, 12. listopada kada će se u 19.30 sati održati koncert crkvenog (pučkog) pjevanja u Međimurju „Slatko ime Jezuševo“.

 

{gallery}2014_galerije/Listopad_2014/15godina-zupe-ck-jug{/gallery}

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content