Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.3 °C
1024.0 hPa
45 %

Katarina Hoblaj: Svima jedno veliko hvala!

Datum objave: 9. listopada 2014.

c4

 

Od vremena kada je započela akcija do danas je održano mnogo akcija, koncerata, mnogo je pojedinaca, poduzeća, župa, svećenika, branitelja, javnih osoba, udruga sudjelovalo da bi danas mogli reći svima njima veliko hvala.“ – u svom je obraćanju posebno istaknula Katarina Hoblaj, voditeljica Dnevnog boravka djece „dr. Antun Bogdan“ iz Čakovca koji su nakon dugo čekanja i prikupljanja sredstava uspjeli u konačnici kupiti novo kombi vozilo vrijedno 270.000,00 kuna za potrebe djece s posebnim potrebama, štićenicima doma, a koje je danas svečano blagoslovio monsinjor Ivan Godina generalni Vikar te predsjednik Caritasa biskupije Varaždin.

 

Djela pokazuju sve i sigurno govore više od samih riječi
Naime, prije gotovo tri godine je krenulo prvo skupljanje sredstava za nabavku kombi vozila, prvenstveno s ciljem da se djeci kojoj je isti nužno potreban osigura vozilo koje će jamčiti sigurnost i osigurati uvjete koje ta djeca zaista i trebaju. Upravo zbog dugotrajnog prikupljanja sredstava te osobne molbe gđe Hoblaj i župan Matija Posavec se priključio akciji prikupljanja sredstava te je u konačnici osigurao pojedinačno najveću donaciju u iznosu od 100.000,00 kuna. “Djela pokazuju sve i sigurno govore više od samih riječi. Drago mi je da smo uspjeli realizirati ovako značajan projekt, jer on to zaista i jeste, te da smo mogli pomoći. I dalje ćemo pomagati ovaj Dom u budućem radu, a našoj djeci želim sigurnu i sretnu vožnju.“ – napomenuo je župan Posavec te istaknuo da, kada je pomoć ovakvoj instituciji u pitanju, nije dvojio niti trenutak. “Žao mi je što je malo duže trajalo, ali eto unatoč svemu smo došli do cilja. A to je jedino bitno.“ – zaključio je Posavec.

Monsinjor Ivan Godina je istaknuo da se danas uz vozilo blagoslove i djeca koja koriste kombi, kao i vozač te svi koji su pomogli i osigurali sredstva. “Ovo je dokaz velikog srca ljudi i da je unatoč teškim vremenima i dalje imaju razvijen taj osjećaj za potrebite.“ – zaključio je Godina.

Kako je istaknuo zamjenik gradonačelnika grada Čakovca Romano Bogdan grad Čakovec, kao jedan od donatora s iznosom od 10.000,00 kuna, će i nadalje podupirati rad ovog dnevnog boravka. “Ovdje je humanost na djelu i takvi projekti moraju naći mjesto u svakom proračunu općine ili grada u Međimurju.“ – zaključio je zamjenik gradonačelnika.
Uz župana i monsinjora, te zamjenika gradonačelnika svečanosti su bili prisutni i gvardijan župe sv. Nikole Biskupa iz Čakovca Željko Željeznak zajedno s fra Josipom i fra Markom, kao i kapelan župe sv. Antuna Padovanskog fra Stanko Belobrajdić, Mirko Horvatić, ekonom Varaždinske biskupije, kao i predstavnici Udruge oboljelih od PTSP-a te predstavnici Caritasa župe u Strahonincu.

 

{gallery}2014_galerije/Listopad_2014/caritas-donacija-vozila{/gallery}

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content