3.7 °C
1024.0 hPa
57 %

Obavijest o obvezi predaje zahtjeva za izdavanje upravnih i drugih akata koji se izdaju na temelju Zakona o prostornom uređenju i Zakona o gradnji

Datum objave: 11. kolovoza 2014.

OBAVIJESTI 2011

Na temelju odredbe članka 6. stavka 2. Naputka o izradi nacrta akata u postupku izdavanja akata na temelju Zakona o prostornom uređenju i Zakona o gradnji te provedbi tih postupaka elektroničkim putem („Narodne novine“ broj 56/14) Upravni odjel za prostorno uređenje, gradnju i zaštitu okoliša Međimurske županije, izdaje

O B A V I J E S T

O OBVEZI PREDAJE ZAHTJEVA ZA IZDAVANJE UPRAVNIH I DRUGIH AKATA KOJI SE IZDAJU NA TEMELJU ZAKONA O PROSTORNOM UREĐENJU I ZAKONA O GRADNJI NA OBRASCIMA ZAHTJEVA DOSTUPNIMA NA INTERNETSKOJ ADRESI:
https://dozvola.mgipu.hr

I.

Od 1. lipnja 2014. godine zahtjev za izdavanje upravnog i drugog akta koji se izdaju na temelju Zakona o prostornom uređenju i Zakona o gradnji podnosi se na obrascu zahtjeva dostupnom na internetskoj adresi Ministarstva graditeljstva i prostornoga uređenja: https://dozvola.mgipu.hr, a predaje se upravnom tijelu, elektroničkim putem na navedenu adresu ili kao njegov ispis potpisan od podnositelja zahtjeva, a upravno tijelo dužno je ispis zahtjeva predan elektroničkim putem ispisati, urudžbirati i uložiti u spis predmeta sukladno propisima o uredskom poslovanju, a podnositelj zahtjeva dužan je isti vlastoručno potpisati.

II.

Ako zahtjev za izdavanje akta nije predan elektroničkim putem, elektronički oblik obrasca zahtjeva popunjava upravno tijelo, a podnositelj zahtjeva dužan je isti vlastoručno potpisati.

 

III.

Podnositelj zahtjeva za izdavanje upravnih i drugih akata koji se izdaju na temelju Zakona o prostornom uređenju i Zakona o gradnji, čiji se postupak izdavanja provodi primjenom elektroničkog programa ostvaruje svoje pravo uvida u tijek postupka izdavanja akta putem internetske adrese Ministarstva: https://dozvola.mgipu.hr, uporabom korisničkog imena i zaporke. Korisničko ime i zaporka određuje se automatski u slučaju predaje zahtjeva elektroničkim putem, a u slučaju predaje samo ispisa obrasca zahtjeva ime i zaporku određuje upravno tijelo na zahtjev podnositelja zahtjeva.

 

IV.

Ako je zahtjev za izdavanje upravnog i drugog akta koji se izdaju na temelju Zakona o prostornom uređenju i Zakona o gradnji podnesen elektroničkim putem, te je isti i ispunjen u skladu s navedenim Naputkom iznos upravne pristojbe za izdavanje akata propisan tarifnim brojem 62. Uredbe o izmjenama Tarife upravnih pristojbi Zakona o upravnim pristojbama („Narodne novine“ broj 40/14) umanjuje se za 15%.

 

V.

Ukoliko zahtjev za izdavanje upravnog i drugog akta koji se izdaju na temelju Zakona o prostornom uređenju i Zakona o gradnji nije podnesen elektroničkim putem, elektronički oblik obrasca zahtjeva popunjava nadležno upravno tijelo, ali se u tom slučaju iznos upravne pristojbe za izdavanje upravnog i drugog akata ne umanjuje za 15%.

 

VI.

Ova obavijest istaknuti će se u službenim prostorijama Upravnog odjela za prostorno uređenje, gradnju i zaštitu okoliša Međimurske županije sa sjedištem u Čakovcu i Ispostavi u Prelogu, na vidljivom mjestu lako dostupnom svim strankama.

Čakovec, 1. lipnja 2014. godine

 

PROČELNIK

Stjepan Baranašić, dipl.ing.građ.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content