2.9 °C
1023.0 hPa
83 %

Hrvatska gorska služba za spašavanje i u Međimurju

Datum objave: 11. srpnja 2014.

G01 r

Kako je i najavljivano na prošlotjednom Kolegiju gradonačelnika i načelnika, Međimurska županija će dobiti podružnicu Hrvatske gorske službe spašavanja, neprofitnu udrugu koja 24 sata dnevno, cijele godine, brine o sigurnosti građana. Iako naziv implicira da je riječ o gorskoj službi, ova hvalevrijedna udruga spašava i pomaže stradalnicima i u mnogim drugim situacijama poput poplava, traže izgubljene osobe na nepristupačnim terenima, pomažu na svim poljima gdje njihova stručnost dolazi do izražaja.

 

Na današnjem sastanku održanom u uredu župana Matije Posavca dogovoreno je da se osnivačka skupština Gorske službe spašavanja za područje Međimurske županije održi 21. srpnja 2014. godine u maloj vijećnici Maloj vijećnici što će biti temeljem njenom daljnjem djelovanju.
Iako se neki čude zašto u Međimurju gorska služba spašavanja napominjem mi ne djelujemo samo po planinama, nego na svim područjima izvan naselja – rekao je glavni tajnik HGSS-a Darko Berljak koji je zajedno s kolegama istaknuo zadovoljstvo spremnošću i inicijativi županijske vlasti u realizaciji ovog projekta.

Međimurska županija je jedina do sada bila bez Gorske službe spašavanja u Hrvatskoj, a neki događaji iz prošlosti, poput poplava u Pušćinama ili s druge strane one s izgubljenim osobama, nam sugeriraju da ćemo od sada biti spremniji, organiziraniji nego prije. – istaknuo je župan Posavec najavivši osnivačku skupštinu. S obzirom na dosadašnja iskustva u Međimurju će spasitelji najviše posla vjerojatno imati s potragama u rijekama Muri i Dravi.

Zanimljivo je da se članom gorske službe spašavanja ne može postati tek tako, jer to se može samo pozivom jednog od članova HGSS-a. Također, da bi prijedlog bio prihvaćen svi članovi te stanice se moraju složiti i odluka mora biti jednoglasna. Prema trenutnim informacijama, zaniteresiranih za članstvo ima u brojnim međimurskim planinarskim društvima.

I da podsjetimo, HGSS ima oko 800 članova koji za svoj rad ne dobivaju plaću. Rad same udruge financira se dijelom iz državnog proračuna, a s jedinicama lokalne uprave i samouprave sklapaju se sporazumi o zajedničkom interesu. Vjerujemo da interes naših općina i gradova neće izostati.

 

 {gallery}/2014_galerije/Srpanj_2014/GSS{/gallery}

 

 

 

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content