Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.3 °C
1030.0 hPa
81 %

ODRŽAN PRVI SASTANAK TEMATSKE KOORDINACIJSKE TOČKE SAVEZA ALPE-JADRAN ZA ENERGIJU I OKOLIŠ POD PREDSJEDANJEM MEĐIMURSKE ŽUPANIJE

Datum objave: 17. lipnja 2014.

alpe-adria 2

U četvrtak 12. lipnja 2014. u maloj vijećnici Međimurske županije održan je prvi sastanak Tematske koordinacijske točke Saveza Alpe-Jadran za energiju i okoliš pod predsjedanjem Međimurske županije.


Podsjetimo, krajem prošle godine Međimurska županija je ušla u ovu organizaciju koja je u 35 godina svojeg postojanja značajno pridonijela oblikovanju potpuno nove geopolitičke slike središnje Europe, a posebno jačanju regionalne suradnje. Međimurska županija je preuzela predsjedanje tematskom koordinacijskom točkom za područje energije i zaštite okoliša (Thematic Coordination Point - TCP) čijem radu sudjeluju sve članice zainteresirane za rad na ovim temama.

Tematska koordinacijska točka zadužena je za organizaciju i razvoj tematske mreže na svim razinama (javnoj, privatnoj, na razini civilnog društva itd.), a pomaže i podupire razvoj i provedbu projekata, te je ujedno komunikacijska platforma u potrazi partnera, mogućnostima financiranja itd.

 

Na sastanku je osim predstavljanja svih članova i njihovih iskustava na području energije i okoliša, raspravljano i o budućem načinu rada TCP-a za energiju i okoliš kako bi se što bolje iskoristile mogućnosti koje pruža sudjelovanje u jednom ovakvom tijelu, kao što su zajedničke aktivnosti, sudjelovanje u projektima, organizacija događaja, sajmova itd.
Mario Klobučarić direktor MENEA i predsjednik ovog TCP-a za energiju i okoliš predstavio je rad energetske agencije i njene projekte koji su realizirani ili se trenutno provode, kao i potencijale Međimurja u pogledu energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije.

Sastanku je osim članova iz Austrije, Slovenije, Mađarske i Hrvatske nazočio i g. Thomas Pseiner, glavni tajnik Saveza Alpe-Jadran, pročelnica Upravnog odjela za gospodarske djelatnosti Međimurske županije mr.sc. Vesna Haluga te Darko Radanović, voditelj Odsjeka za europske poslove, međunarodnu suradnju i regionalni razvoj Međimurske županije.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content