Međimurje Europska regija sporta za 2022.
2.6 °C
1016.0 hPa
60 %

ODRŽANE JUBILARNE 30. MEĐIMURSKE POPEVKE

Datum objave: 10. lipnja 2014.

medjimurske-popevke 8

U nedjelju 08. lipnja su pod visokim pokroviteljstvom predsjednika Republike Hrvatske dr. sc. Ive Josipovića u dvorani Nacionalnog gimnastičkog centra ATON u Nedelišću, a u organizaciji KUU Seljačka sloga iz Nedelišća, održane jubilarne 30. Međimurske popevke. Na ovoj smotri koju je kao posebni izaslanik predsjednika otvorio župan Međimurske županije Matija Posavec je izvedeno 19 odabranih popevki od njih čak 111 prijavljenih na predsmotrama u Donjem Kraljevcu, Štrigovi i mađarskom Murakeresturu.

 

Tako su Mješovita pjevačka skupina KUD-a Donji Vidovec, Mješovita pjevačka skupina KUD-a Sumarton, Ivan Lisjak iz NOvakovca, Marija Biber iz KUD-a Podturen, Mješovita pjevačka skupina Pjevačkog zbora Nagykanizsa, Orsolya Kuzma iz Budimpešte, Alojz Nestić iz KUD-a Donji Vidovec, Ženska pjevačka skupina HKUD-a Goričan, Alex Kozma iz Sumartona, Djevojačka pjevačka skupina OŠ Dr. Vinko Žganec Vratišinec, Ženska skupina Župnog zbora Sveti Marko iz Selnice, Mješovita pjevačka skupina KUD-a Sveti Jeronim Štrigova, Ženska vokalna skupina KUU-aVeseli Međimurci Čakovec, Josip Mezga KUD Domašinec, Andreja Horvat Šafarić iz Pušćina, Muška vokalna skupina Zrinski Pjevačkog zbora Josip Vrhovski Nedelišće, Dragica Čižmešija i Saša Štefić KUD Seljačka sloga Donja Dubrava, Mješovita pjevačka skupina KUD-a Podturen i Mješovita vokalna skupina Pjevačkog zbora Josip Štolcer Slavenski Čakovec izveli međimurske pjesme, a sve uz pratnju Hrvatske radio televizije koja će posebnu emisiju o međimurskoj popevki i tradiciji našeg kraja emitirati ovaj vikend 14. i 15. lipnja.

 

Vjerujem da entuzijasti koji su prije četiri desetljeća zamislili ovu smotru nisu ni u snu pomišljali u kojem smjeru će sve krenuti. Jer ipak, međimurska popevka je prošle godine proglašena zaštićenim nematerijalnim nacionalnim kulturnim dobrom, a veliku zaslugu u tome imala je i ima upravo ova smotra. – rekao je Matija Posavec na otvaranju same smotre te se zahvalio svima na sudjelovanju, a posebice predsjedniku RH Ivi Josipoviću te Ministarstvu kulture na financijskoj potpori jednako kao i svim onim vrijednim i aktivnim podupirateljima ove smotre bez kojih, kako je rekao, bi sve ovo bilo nemoguće izvesti.

 

U nastavku smotre nastupili su i brojni poznati međimurski pjevači poput Blanke Tkalčić, Tamare Korunek, Katarine Toplek, Henrika Šimunkovića, Lidije Bajuk, Dunje Knebl, Marije Jambrošić-Kupper te Filipa Hozjaka čime se uspješno zaokružila ova jubilarna 30. smotra.

 

{gallery}2014_galerije/Lipanj_2014/popevke{/gallery}

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content