Međimurje Europska regija sporta za 2022.
3.8 °C
1029.0 hPa
48 %

BILATERALAN SUSRET PREDSTAVNIKA MEĐIMURSKE ŽUPANIJE I AUSTRIJSKE KORUŠKE

Datum objave: 6. lipnja 2014.

Koruska 2

Danas je u Zagrebu održan bilateralan sastanak zamjenika župana Međimurske županije, Zorana Vidovića i dr. Petera Kaisera, guvernera Koruške iz Austrije.

Guverner Koruške iz Austrije, dr. Peter Kaiser, zatražio je sastanak s predstavnicima Međimurske županije kako bi se razmotrile dodatne mogućnosti za razvoj suradnje između ove dvije regije.

 

 

Zahvalivši se na iskazanom interesu za uspostavljanjem suradnje, zamjenik župana, Zoran Vidović predstavio je komparativne prednosti kojima se Međimurje ističe ne samo na gospodarskom planu, zahvaljujući podršci i stalnom naporu županijske i lokalne politike u kreiranju pozitivne investitorske klime, nego i u prepoznavanju drugih potencijala Međimurja čemu svjedoči i sve veći broj stranih turista.

Sandra Polanec Marinović, direktorica Regionalne razvojne agencije Međimurje predstavila je detaljnije mogućnosti ulaganja, aktivnosti REDEA-e i Županije kojima se pruža podrška stranim investitorima dok je Darko Radanović, voditelj Odsjeka za europske poslove, međunarodnu suradnju i regionalni razvoj, predstavio mogućnosti razvoja daljnje suradnje kako kroz Savez Alpe-Jadran tako i kroz projekte financirane sredstvima Europske unije.

 

Dr. Kaiser, koji je ujedno i predsjedavajući Saveza Alpe-Jadran čija je od prošle godine članica i Međimurska županija, želi ojačati položaj Saveza ne samo na regionalnom nego i europskoj razini te time ojačati i poziciju i suradnju regija koje su članice na svim područjima. Obje strane potvrdile su spremnost za daljnjim jačanjem suradnje te će se dogovoren sastanak na kojem bi koruški holding, gospodarska komora i predstavnici sajma s predstavnicima REDEA-e i Županije odredili zajedničke interese i konkretizirali suradnju na gospodarskom planu. Isto tako iskazana je želja za sudjelovanjem dviju regija u projektima financiranim sredstvima Europske unije.

 

Koruška, jedna od 9 saveznih zemalja Austrije smještena je na području južne Austrije, a Klagenfurt je glavni grad i ujedno i najveći koruški grad. Od ukupno 560.000 stanovnika, drugu etničku skupinu u Koruškoj čine Hrvati. Koruška industrija je kao i međimurska uglavnom mala ili srednja i usmjerena na međunarodna tržišta. Poznata međunarodna poduzeća sa sjedištem u Koruškoj izrazito cijene prilagođenu infrastrukturu, dobru ponudu visokokvalificirane stručne radne snage, povoljnu gospodarsku i socijalnu klimu te djelotvorne mjere za unapređivanje gospodarstva.

 

Na sastanku je bila prisutna i veleposlanica Republike Austrije, Andrea Ikić-Bohm, a osim s predstavnicima Međimurske županije, guverner Koruške održao je sastanak s Jakšom Puljizom, zamjenikom ministra regionalnog razvoja i fondova EU-a, Alenom Leverićem, pomoćnikom ministra gospodarstva te Joškom Klisovićem, zamjenikom ministrice vanjskih i europskih poslova.

Koruska 1

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content