Međimurje Europska regija sporta za 2022.
3.2 °C
1036.0 hPa
69 %

Rezultati izbora za Europski parlament 2014.

Datum objave: 26. svibnja 2014.

izbori 1
U nedjelju, 25. svibnja održani su izbori za Europski parlament na kojima su građani Republike Hrvatske odabrali 11 zastupnika za Europski parlament od ukupno 275 kandidata na 25 izbornih lista.

 

Prema rezultatima Državnog izbornog povjerenstva koalicija predvođena HDZ-om osvojila je šest mandata (41,43 %), slijedi koalicija SDP-a s četiri mandata (29,92 %), a jedan mandat dobio je ORaH (9,41 %).

Na razini Hrvatske na izbore je izašlo 951 300 građana s pravom glasa, odnosno 25,25%, dok je u Međimurskoj županiji na izbore izašlo 19 757 građana, odnosno 20,60%. Najviše glasova u Međimurskoj županiji dobila je koalicija SDP-a 36,58 %, HDZ-ova koalicija osvojila je 24,03 % glasova, na trećem mjestu su Hrvatski laburisti – Stranka rada koji su dobili 11,33 %, slijede ORaH s 9,72 % i MDS s 3,74 % glasova.

 

Međimurje izbori

Odaziv birača na razini Europske unije bio je 43,09%. Najviše parlamentarnih mjesta osvojio je Klub zastupnika Europske pučke stranke (kršćanski demokrati), ukupno 214 mjesta, dok je Klub zastupnika Progresivnog saveza socijalista i demokrata u Europskom parlamentu osvojio 189, a Savez liberala i demokrata za Europu 66 mjesta.

 

zastupnici
 


Sve rezultate po gradovima i općinama Međimurske županije možete pronaći na stranicama Državnog izbornog povjerenstva, a rezultate na razini Europske unije na stranicama Europskog parlamenta.

 

 

Izvori: Državno izborno povjerenstvo 

Europski parlament

 

 

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content