Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Rezultati izbora za Europski parlament 2014.

Datum objave: 26. svibnja 2014.

izbori 1
U nedjelju, 25. svibnja održani su izbori za Europski parlament na kojima su građani Republike Hrvatske odabrali 11 zastupnika za Europski parlament od ukupno 275 kandidata na 25 izbornih lista.

 

Prema rezultatima Državnog izbornog povjerenstva koalicija predvođena HDZ-om osvojila je šest mandata (41,43 %), slijedi koalicija SDP-a s četiri mandata (29,92 %), a jedan mandat dobio je ORaH (9,41 %).

Na razini Hrvatske na izbore je izašlo 951 300 građana s pravom glasa, odnosno 25,25%, dok je u Međimurskoj županiji na izbore izašlo 19 757 građana, odnosno 20,60%. Najviše glasova u Međimurskoj županiji dobila je koalicija SDP-a 36,58 %, HDZ-ova koalicija osvojila je 24,03 % glasova, na trećem mjestu su Hrvatski laburisti – Stranka rada koji su dobili 11,33 %, slijede ORaH s 9,72 % i MDS s 3,74 % glasova.

 

Međimurje izbori

Odaziv birača na razini Europske unije bio je 43,09%. Najviše parlamentarnih mjesta osvojio je Klub zastupnika Europske pučke stranke (kršćanski demokrati), ukupno 214 mjesta, dok je Klub zastupnika Progresivnog saveza socijalista i demokrata u Europskom parlamentu osvojio 189, a Savez liberala i demokrata za Europu 66 mjesta.

 

zastupnici
 


Sve rezultate po gradovima i općinama Međimurske županije možete pronaći na stranicama Državnog izbornog povjerenstva, a rezultate na razini Europske unije na stranicama Europskog parlamenta.

 

 

Izvori: Državno izborno povjerenstvo 

Europski parlament

 

 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content