Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.8 °C
1030.0 hPa
74 %

Na SRC Mladost održan 13. Olimpijski festival dječjih vrtića Međimurja

Datum objave: 11. svibnja 2014.

olimp01

Jučer je na stadionu SRC Mladost u Čakovcu održana 13. olimpijski festival dječjih vrtića Međimurske županije, natjecanje za djecu predškolske dobi. Ono se organizira početkom mjeseca svibnja diljem Hrvatske već trinaest godina za redom, a same igre prati slogan "I ja ću biti olimpijac". Ove godine je sudjelovao najveći broj vrtića do sada, iz svih dijelova Međimurja i to 17 skupina: iz Čakovca, Murskog Središća, Nedelišća, Zebanca, Preloga, Šenkovca, Donjeg Kraljevca, Štrigove, Male Subotice, Svetog Martina na Muri, Vratišinca, Selnice, Strahoninca, Žabnika, Brezja i Pribislavca.

 

 

Olimpijada je otvorena defileom svih ekipa, te podizanjem zastave. Djeca su se potom rasporedila na borilišta kako bi odmjerili svoje snage u sportovima, trčanju na 50 metara, štafeti, skoku u dalj, bacanju loptice i malom nogometu. Samo natjecanje je službeno proglasio otvorenim župan Međimurske županije Matija Posavec koji je pozdravio sve okupljene te zaželio djeci prvenstveno ugodnu zabavu.

 

Naravno, kao i u svakom natjecanju i u ovom je bilo pobjednika, drugih i trećih mjesta, ali stvarni pobjednici su bili svi jer užitak je bio s jedne strane gledati roditelje kako uživaju u navijanju, a s druge djecu kako se druže i uživaju u svakom trenutku. Tako su na kraju svečano podijeljene i medalje koje je pobjednicima uručio gradonačelnik grada Čakovca Stjepan Kovač.

 

Upućivanje djeteta u sport i razvijanje sportskih sklonosti, razvijanje dječje kreativnosti i samoinicijative, suradnje s drugima i učenju poštovanja temeljnih vrijednosti olimpizma kao što su fair play, solidarnost, uvažavanje drugih, timski rad, samopoštovanje i odbacivanje nasilja temeljne su odrednice Olimpijskog festivala dječjih vrtića, a osobito nam je drago da broj sudionika raste iz godine u godinu.

 

REZULTATI NATJECANJA (PDF)

 

{gallery}2014_galerije/Svibanj_2014/olimp{/gallery}

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content