Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

PRODAJA KATRUŽA U SUBOTU 10. svibnja 2014. godine

Datum objave: 9. svibnja 2014.


kat05

Međimurska zaklada solidarnosti „Katruža“ i ove godine tradicionalno organizira akciju prodaje cvijeta katruže. O akciji koja će se održati u subotu 10. svibnja 2014. godine na press konferenciji za novinare govorili su upravitelj Zaklade, župan Matija Posavec i predsjednik Upravnog odbora Zaklade Miroslav Horvat.

Akcija prodaje katruže odvijati će se na četiri lokacije:
- u Čakovcu , na Trgu Republike u vremenu od 9,30 - 11,30 sati , u akciji će uz aktiviste Katruže učestvovati i KUD Mačkovec
- u Prelogu , ispred Privredne banke u vremenu od 8,00 – 11,00 sati, akciju provode aktivistice Katruže iz „Priločkog srca“
- u Belici, ispred Robne kuće, u vremenu od 8,30 – 11,00 sati, akciju provodi Udruga žena Općine Belica
- u Murskom Središću, na parkiralištu uz šetnicu, od 10,00 – 12,00 sati, akciju provodi Društvo žena Mursko Središće

 

U akciji se uključuju i učenici i djelatnici OŠ Vladimir Nazor u Pribislavcu i OŠ Strahoninec, gdje će se katruže skupljati u petak 09. svibnja 2014. godine.
Katruže se mogu tokom petka donijeti i u Ured Zaklade, Međimurska županija R. Boškovića 2 ( tel. 374-020 ) u vremenu od 7,30 – 13,30 sati.

Upravitelj Zaklade i predsjednik Upravnog odbora pozvali su sve koji u svom vrtu ili dvorištu imaju cvijet katruže da ga poklone i na taj način pokažu svoju humanost i pomognu onima kojima je to najpotrebnije, bolesnima s područja Međimurske županije.
Na konferenciji je predstavljena i donacija Tomislava Horvata iz Podturna, koji je Zakladi donirao svoj rad - imaginarnu katedralu u stilu kasne romantike izrađenu od 34 000 komada šibica, a dimenzije su dužine 150 cm, visine 84,00 cm i širine 75 cm. Na radu je radio 20 mjeseci. Rad će Zaklada prodati te su pozvani zainteresirani da se jave za kupnju.

Ove godine Zaklada je održala četiri sjednice na kojima je odobreno 38 pomoći. Na zadnje dvije sjednice odobreno je 10 pomoći u iznosu od 31.355,00 kuna. Pomoći su odobrene podnositeljima zahtjeva , djeci iz Hlapičine, Strahoninca, Belice, Čakovca, Novog sela Rok, Lopatinca i Čakovca za terapijsko jahanje ili defektološki tretman , svakom u iznosu od 2.400,00 kuna. Za lijekove su odobrene tri pomoći: podnositeljici zahtjeva iz Pušćina u iznosu od 9.220,00 kuna, podnositeljici zahtjeva iz Čakovca u iznosu od 330,00 kuna i podnositelju zahtjeva iz Pretetinca u iznosu od 5.005,00 kuna. Tako je u ovoj godini dodijeljeno ukupno pomoći u iznosu od 154.623,00 kuna, ali jedna pomoć u iznosu od 21.118,00 kuna nije realizirana zbog smrti podnositelja zahtjeva.
Matija Posavec, upravitelj i Miroslav Horvat predsjednik Upravnog odbora Zaklade zahvalili su svi članovima i podupirateljima Zaklade i pozvali sve dobre ljude da se i dalje uključuju u rad Zaklade, jer samo na taj način možemo i dalje pomagati.

 

{gallery}2014_galerije/Svibanj_2014/katruza{/gallery}

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content