Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Čestitka župana Međimurske županije povodom Međunarodnog praznika rada

Datum objave: 30. travnja 2014.

zupan matija-posavec

Povodom prvog svibnja, Međunarodnog praznika rada župan Međimurske županije Matija Posavec, žiteljima Međimurske županije uputio je čestiku u kojoj stoji:

 

"Poštovane Međimurke i Međimurci!
Ovogodišnji Praznik rada obilježavamo u teškim i prijelomnim vremenima za našu zemlju. Velik broj nezaposlenih, tvrtke koje ne isplaćuju plaće, nemogućnost zapošljavanja mladih, te apatija koja je zavladala u društvu, pred nas stavlja ogroman problem. A probleme poput ovoga se može riješiti samo

vlastitim djelovanjem, samo i jedino preuzimanjem stvari u svoje ruke. A to nama Međimurcima i nije nepoznanica. No, za ekonomski napredak moraju se osigurati i određeni uvjeti gospodarstvu što je ipak, između ostaloga, posao mojih suradnika i mene. Činjenica je da se uvijek može i treba više i bolje te zato nošeni dobrim rezultatima koje postižemo posljednjih mjeseci, nošeni jednim optimizmom bez kojeg se ne može napraviti kvalitetan iskorak naprijed, moji suradnici i ja želimo da se ostvare svi naši i vaši planovi, da se otvore nova radna mjesta, da radnici zarađuju svoj novac i primaju plaću na vrijeme te da se time unese u naše domove tako potreban mir. Stoga, povodom Međunarodnog praznika rada, želim nas sve pozvati i potaknuti na međusobnu suradnju, dijalog i zajedništvo, kako bi dogodine ovaj praznik proslavili u boljim uvjetima za gospodarstvo, sve nas u cijelosti.

 

I zato, sretan Vam 1. svibnja – Međunarodni praznik rada!"

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content