Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.8 °C
1024.0 hPa
53 %

Povodom Uskrsa župan primio predstavnike udruga osoba s invaliditetom

Datum objave: 17. travnja 2014.

invalidi nas

Uskrs je vrijeme nade, buđenja i novog početka, ali i zahvaljivanja za sve ono dobro što je učinjeno u prošlosti ili se planira u budućnosti. Upravo je to bio razlog posjete predstavnika udruga osoba s invaliditetom županu Međimurske županije Matiji Posavcu, koji se održao u četvrtak.

Kako su tom prigodom istaknuli, u posljednje vrijeme odnos Županije prema njihovim udrugama mijenja se u pozitivnom smislu. Osim više novca koje dobivaju za projekte, kako su rekli, mnogo im znači i verbalna podrška koju im iskazuje župan i njegovi zamjenici. Upravo zato, odlučili su povodom Uskrsa županu predati simbolične darove nastale na nekoj od njihovih radionica.

Župan Posavec, zahvaljujući se na darovima i čestitajući Uskrs nazočnima, istaknuo je da su za sve udruge koje svojim projektima direktno podižu kvalitetu života građana, rješavaju probleme koje pojedine grupe imaju u svakodnevnom životu ili pak njeguju tradiciju u Županiji uvijek vrata otvorena. Doduše, naš posao nije da osmišljavamo aktivnosti, rekao je Posavec, već da podupiremo konkretne aktivnosti te koordiniramo rad svih. Stoga, svi projekti za koje stručne službe procijene da pomažu ili poboljšavaju život u zajednici, od nas će dobiti moralnu ali i financijsku podršku.

Nakon darivanja, župan se sa predstavnicima Udruga zadržao u kraćem razgovoru.

 

{gallery}2014_galerije/Travanj_2014/Invalidi{/gallery}

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content