Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.7 °C
1033.0 hPa
58 %

Prezentacija aktivnosti „Od škole do posla“

Datum objave: 19. ožujka 2014.

UNDP LOGO

Program Ujedinjenih naroda za razvoj u Hrvatskoj (UNDP) u suradnji s Učeničkim domom Graditeljske škole Čakovec, Hrvatskim zavodom za zapošljavanje - Područnim uredom Čakovec i Obrtničkom komorom Međimurske županije, predstavit će u petak 21. ožujka u 9 sati u Učeničkom domu Graditeljske škole Čakovec aktivnost "Od škole do posla".

 

U projektu sudjeluje dvanaest mladih iz Međimurske županije koji se školuju za trogodišnja obrtnička zanimanja, koji su kroz nekoliko radionica naučili osnove radne i poslovne standarde, kako se odnositi prema poslodavcu i radnim obvezama, kako napisati životopis i molbu za posao, kako nastupati na razgovoru za praksu i posao te kako pokrenuti vlastiti posao.

Sljedeći korak koji će im omogućiti da budu konkurentniji na tržištu rada je pronalazak praktične nastave. U tu svrhu, a u sklopu prezentacije bit će organiziran i kratak obilazak školskih radionica kako bi se učenici mogli predstaviti potencijalnim poslodavcima te im pokazati stečena znanja i vještine. Tijekom trajanja praktične nastave rad učenika pratit će mentorski tim koji će se sastojati od jedne osobe iz škole i poslodavca, a podršku će pružati i lokalni partneri uključeni u projekt.

Program Ujedinjenih naroda za razvoj (UNDP) u Hrvatskoj provodi aktivnost "Od škole do posla" od prosinca 2013. godine s ciljem razvijanja modela suradnje između različitih lokalnih javnih i privatnih ustanova kako bi se olakšalo uključivanje mladih na tržište rada. Aktivnost je dio projekta "Platforma za socijalno uključivanje Roma u Međimurskoj županiji" implementiranog od strane UNDP-a Hrvatska i financiranog od Mreže fondacija Otvoreno društvo/ "Povećanje iskorištenosti EU fondova za Rome".

 

Više informacija o aktivnosti i mladima možete pronaći u brošuri "Od škole do posla".

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content